Blog PushAd

Jak automatyzować pracę on-site i zwiększać ruch na stronie?

Podejmowanie działań związanych z automatyzacją strony przekłada się jej większą efektywność i  generowanie konwersji. Aby zwiększyć ruch na witrynie należy zacząć od pozyskania informacji o użytkownikach i ich zachowań. Narzędzie do marketing automation pozwala nie tylko zidentyfikować potencjalnych klientów, ale również dostarczać im spersonalizowane treści według ustalonych reguł.

Dostosowanie contentu do wybranych userów

Marki rzadko kiedy kierują przekaz do jednego segmentu użytkowników. Działania są bardziej złożone i wymagają indywidualnych oraz sprecyzowanych rozwiązań. Jeden komunikat kierowany do wszystkich odbiorców nie będzie skuteczny, dlatego warto dostosowywać content na stronie odpowiadając na potrzeby userów. Dynamiczne treści na stronie (teksty, grafiki, website layer, formularze czy przyciski CTA) wyświetlane są użytkownikom spełniającym dany warunek. Wszystkie zmienne elementy mogą wspomóc konwersję – content dynamiczny zapewnia lepsze doświadczenia potencjalnego klienta. Treści są mu bliższe, trafiając odpowiednio w potrzeby zakupowe. Strona może bazować na lokalizacji userów, ich aktywnościach, wyświetlając rekomendowane produkty, które poprzednio wyświetlali, a także ukazywać inne treści dla nowych i powracających użytkownikach. Wykorzystując rozwiązania związane z automatyzacją strony nie tylko musimy odpowiadać na potrzeby odbiorców, ale również spersonalizować komunikację.

Komunikacja bardziej osobista

Powiadomienia push to jeden ze skuteczniejszych sposobów na rozszerzenie komunikacji z użytkownikami w celu dotarcia do jak najszerszego grona odbiorców. Siłą marketing automation i powiadomień push jest dotarcie do potencjalnych i obecnych klientów z maksymalnie spersonalizowanym przekazem. W przypadku powiadomień push komunikacja może być prowadzona z anonimowymi użytkownikami, którzy zgodzili się na otrzymywanie notyfikacji, generując nowy ruch na stronie. Zaawansowana analityka web push daje możliwość analizy skuteczności działań, którą można określić na podstawie wyświetlanych i klikniętych powiadomień.

Użytkownicy oczekują sprawnej komunikacji i szybkiego rozwiązania problemu. Narzędzie do marketing automation pozwala na dostarczanie wiadomości transakcyjnych, czyli automatycznych komunikatów wysyłanych po wykonaniu określonej akcji przez użytkownika. Mogą to być informacje o dokonanej transakcji, przewidywanym czasie dostawy czy statusie wysyłki. Są to najbardziej wyczekiwane wiadomości, dlatego powinny zostać wysłane natychmiast po wykonaniu danej akcji.

Możliwe scenariusze w marketing automation

Web Push i Rich Web dają możliwość niestandardowej komunikacji z obecnymi i potencjalnymi klientami, dostarczając spersonalizowane wiadomości do ustalonego segmentu. Wysyłkę powiadomień warto zautomatyzować według określonych reguł. Scenariusze mogą opierać się na zwiększeniu zaangażowania subskrybenta za pomocą kampanii win-back. Dla przykładu, jeżeli użytkownik nie wchodził na stronę internetową w ciągu ostatnich 30 dni, można mu wysłać powiadomienie z informacją o nowej ofercie.

Innym scenariuszem są zautomatyzowane powiadomienia mające na celu ratowanie koszyka zakupowego. Należy wysłać wiadomość produktową lub z informacją o rabacie na wybrany produkt. Narzędzie do marketing automation daje również możliwość prowadzenia działań remarketingowych. System wyśle wiadomość w określonym czasie od ostatniej sesji użytkownika i przypomni o oglądanych niedawno produktach. Jak jeszcze zwiększyć ruch na stronie i zachęcić potencjalnego klienta do zakupu? Warto wysyłać niestandardowe wiadomości, które przykują uwagę odbiorcy. Nie muszą to być tradycyjne powiadomienia zawierające nagłówek i treść, ale również obrazek, gif lub video. Narzędzie do marketing automation daje możliwość przekierowania subskrybenta na dowolną stronę www. Może to być także landing page zawierające treści edukacyjne czy wideo zachęcające do wykonania danej akcji.

Podobne wpisy

Segmentacja użytkowników w PushAd

Skompletowana baza odbiorców to prawdopodobnie najcenniejszy zbiór danych każdej firmy. Segmentacja jest jedną z podstawowych funkcji automatyzacj [...] Czytaj więcej

Jak osiągnąć skalowalny wzrost dzięki growth hacking i marketing automation?

Nawet małe firmy z niewielkim budżetem mogą w szybkim czasie zanotować wzrost dochodów i rozpoznawalności marki. Pomocne w tym będą marketing [...] Czytaj więcej

9 trików z Marketing Automation, z których powinna korzystać każda firma

Obecnie tradycyjne generowanie leadów może nie przynosić oczekiwanych rezultatów. Jednym z najlepszych sposobów na przyciągnięcie nowych klient [...] Czytaj więcej