Blog PushAd

Jak podnieść świadomość w mediach społecznościowych?

Istnieje co najmniej kilka skutecznych sposobów, które pozwolą zwiększyć świadomość marki w mediach społecznościowych. Udostępnianie postów na profilach to za mało, aby firma zyskała zainteresowanie i zaufanie użytkowników. Jak zwiększyć ruch w social media i zaangażować odbiorców?

Przekształć ruch organiczny na swojej stronie w followersów

Jedną ze strategii generowania ruchu w social media jest wykorzystanie kanałów, takich jak strona internetowa, newsletter czy powiadomienia push. W większości przypadków skupiamy się na udostępnianiu treści znajdujących się na stronie internetowej w mediach społecznościowych. Jednak równie dobrym pomysłem jest przekierowanie użytkowników ze strony www na Facebooka czy Instagrama. Warto zamieścić na stronie okienko lightbox czy baner zachęcający do odwiedzenia profili w mediach społecznościowych. Ważny jest moment pojawienia się okienka np. kiedy użytkownik przegląda drugi artykuł blogowy na stronie. Jeżeli użytkownik okaże zainteresowanie treściami na stronie, istnieje duża szansa na przekształcenie go w followersa.

Twórz niestandardowe kampanie dla zwiększania ruchu w social media

Pomocne w budowaniu świadomości marki jest tworzenie spersonalizowanych kampanii dla użytkowników, którzy przeszli na stronę www z mediów społecznościowych. Narzędzia do marketing automation pozwalają kierować reklamy do odbiorców na podstawie tego, skąd jest pozyskiwany ruch. W tym przypadku należy stworzyć odpowiednie segmenty np. dla użytkowników z Instagrama i Facebooka. Oferta będzie prezentowana w zależności od źródła ruchu. Po przekierowaniu, na stronie może pojawić się box z informacją o specjalnej zniżce czy darmowej dostawie. Korzystając z narzędzia do marketing automation możemy w prosty sposób obserwować i analizować źródło ruchu. Aby działania promocyjne były skuteczne, proces lead nurturing powinien obejmować odbiorców automatyczną akcją marketingową.

Wyświetlaj kanały społecznościowe na swojej stronie

Kolejną strategią budowania społeczności wokół marki jest wyświetlanie boxów social media w dowolnym miejscu na stronie internetowej.  Przykładowo, można zamieścić na stronie www kanał Instagrama, dzięki czemu użytkownicy będą mieli natychmiastowy dostęp do opublikowanych ostatnio postów. Wystarczy tylko, że odbiorca kliknie w post, by został przekierowany do profilu firmy. Warto pamiętać, że marketing wielokanałowy zapewnia interakcję z klientem za pośrednictwem różnych kanałów, które muszą płynnie ze sobą współpracować, aby działania przyniosły pożądany efekt.

Przeprowadź akcję promocyjną w social media

Social media marketing daje ogromne możliwości zwiększenia zaangażowania użytkowników w działania marki. Dobrym sposobem na zwiększenie świadomości w mediach społecznościowych jest zorganizowanie akcji promocyjnej w wybranym kanale. Promowanie postów konkursowych może szybko zwiększyć zainteresowanie marką i zachęcić użytkowników do polubienia strony – jednym z warunków wzięcia udziału w akcji promocyjnej może być obserwowanie profilu marki.

Stwórz spójny harmonogram publikowania

Zarządzanie relacjami z klientem jest czasochłonne, a działania muszą być zaplanowane z dużym wyprzedzeniem. W tym przypadku podstawą jest zbudowanie dobrej strategii marketingowej oraz oczywiście konsekwencja. Warto tworzyć posty na cały tydzień lub dwa tygodnie, zaplanować posty reklamowe, na bieżąco monitorować wyniki oraz optymalizować kampanie. Przekaz reklamowy zawsze powinien być spersonalizowany i dostosowany do grupy docelowej.

Podobne wpisy

9 strategii marketingowych dla e-commerce, które zwiększą Twoją sprzedaż

Marketing internetowy oferuje sklepom internetowym wiele narzędzi i sposobów na zwiększenie sprzedaży. Wszystkie działania mogą przynosić efekt [...] Czytaj więcej

13 sposobów na podniesienie konwersji w Twoim e-sklepie

Współczynnik konwersji jest jednym z najważniejszych parametrów obrazujących skuteczność kampanii marketingowych. Konwersją może być dokonan [...] Czytaj więcej

Jak dotrzeć do szerszej widowni za pomocą strategii dystrybucji treści?

Strategia marketingowa marki powinna uwzględniać dotarcie do grupy docelowej za pomocą różnych treści i kanałów komunikacji. Istnieje co najmn [...] Czytaj więcej