Blog PushAd

Jak dotrzeć do szerszej widowni za pomocą strategii dystrybucji treści?

Strategia marketingowa marki powinna uwzględniać dotarcie do grupy docelowej za pomocą różnych treści i kanałów komunikacji. Istnieje co najmniej kilka sposobów dystrybucji treści, które pomogą rozszerzyć zasięg i dotrzeć do nowych odbiorców. Oto najważniejsze z nich.

Dopasuj się do danego kanału

Dobór kanałów dystrybucji treści powinien być poprzedzony szczegółową analizą potrzeb grupy docelowej. Przykładowo przedstawiciele pokoleń Y i Z będą posiadać inne preferencje dotyczące rodzaju treści, formatów i sposobu komunikacji z marką. Bardzo pomocne w wyborze kanałów będą nowoczesne narzędzia, takie jak marketing automation. Dzięki nim będziemy w stanie określić najskuteczniejsze miejsca do komunikacji z odbiorcami, biorąc pod uwagę ruch i zasięg danego medium. Narzędzia do marketing automation pozwalają również określić, gdzie warto zwiększyć aktywność marki. Dzięki automatycznej analizie będziemy w stanie wybrać najbardziej konwertujące kanały komunikacji z grupą docelową.

Inżynieria odwrócona jako punkt odniesienia

Aby dotrzeć do większej społeczności należy sprawdzić, które treści najbardziej odpowiadają potrzebom grupy docelowej. Inżynieria odwrócona daje możliwość dostosowania przekazu do danego segmentu odbiorców. Warto sprawdzić, które treści cieszą się największą popularnością w mediach społecznościowych – można przejrzeć komentarze pod postami i wątki rozwijane przez użytkowników. Na tej podstawie warto tworzyć content, dostosowując przekaz i język grupy docelowej. Takie rozwiązanie pozwoli nie tylko poznać trendy, ale również zbudować więź z fanami.

Współpracuj z influencerami z branży

Strategia dystrybucji treści może również uwzględniać działania influencerów. Współpraca z liderami opinii zapewni ciekawe treści, większe zaangażowanie społeczności czy dotarcie z przekazem do różnych grup docelowych. Influencer marketing umożliwia również dotarcie do użytkowników, którzy nie są przekonani do marki czy produktów. Przewaga liderów opinii polega na tym, że cieszą się zaufaniem, więc polecane przez nich marki spotykają się z pozytywną opinią. Influencerzy zamieszczając w swoich materiałach linki do produktów marki sprzyjają również generowaniu leadów.

Wykorzystaj recykling treści

Content marketing to również recykling treści. Przygotowane i opublikowane materiały można wykorzystać w nowy sposób. Z artykułu poradnikowego warto wyciągnąć najważniejsze punkty i stworzyć infografikę, obrazującą zagadnienie. Treści mogą nie tylko zmieniać formę, ale również zostać wykorzystane w różnych kanałach komunikacji z odbiorcami. Dzięki odświeżonym treściom mamy szansę zbudować większą społeczność w danym miejscu. Warto przeanalizować, które artykuły blogowe lub inne materiały cieszyły się największą popularnością i dopasować je do kanału. Dobre treści przynoszą konwersję przez lata, jednak muszą być uniwersalne lub na bieżąco aktualizowane. Dzięki narzędziom do marketing automation będziemy w stanie sprawdzić, które materiały były najbardziej popularne i wykorzystać je ponownie do innych celów. W dystrybucji treści pomogą powiadomienia push lub newslettery.

Podobne wpisy

9 strategii marketingowych dla e-commerce, które zwiększą Twoją sprzedaż

Marketing internetowy oferuje sklepom internetowym wiele narzędzi i sposobów na zwiększenie sprzedaży. Wszystkie działania mogą przynosić efekt [...] Czytaj więcej

Jak podnieść świadomość w mediach społecznościowych?

Istnieje co najmniej kilka skutecznych sposobów, które pozwolą zwiększyć świadomość marki w mediach społecznościowych. Udostępnianie postó [...] Czytaj więcej

13 sposobów na podniesienie konwersji w Twoim e-sklepie

Współczynnik konwersji jest jednym z najważniejszych parametrów obrazujących skuteczność kampanii marketingowych. Konwersją może być dokonan [...] Czytaj więcej