Blog PushAd

Lead nurturing

6 sposobów na większe i bardziej konwertujące leady

Proces lead nurturing składa się z kilku ważnych etapów, które mają za zadanie budować świadomość marki i zachęcić do skorzystania z oferty firmy. Istnieje co najmniej kilka sposobów na generowanie konwertujących leadów i zdobycie lojalności klientów. Oto najważniejsze z nich.

  1. Dotrzyj do swoich obecnych klientów

W lojalnych klientach drzemie ogromny potencjał – odpowiedzialni są za realizację ok. 20% celów sprzedażowych. Przekonanie stałych klientów do dokonania ponownego zakupu jest prostsze niż pozyskanie nowego klienta, dlatego warto podjąć wszelkie działania, aby konwertujący użytkownicy wciąż wracali do sklepu online. Jednym ze sposobów na podtrzymanie ich zainteresowania jest wdrożenie narzędzia do marketing automation. Pozwala to nie tylko na generowanie leadów i lead nurturing, ale również tworzenie programów lojalnościowych oraz stałą komunikację. W zależności od profilu firmy, można zachęcić obecnego klienta do powrotu na wiele sposobów, np. za pomocą kodów rabatowych, zniżek z okazji urodzin czy rabatów świątecznych. Bardzo ważny jest stały kontakt z odbiorcami za pomocą powiadomień push czy newsletterów, które utrwalają świadomość marki w umysłach odbiorców. Narzędzia do marketing automation umożliwiają wysyłanie spersonalizowanych treści do odpowiedniego segmentu klientów w zależności od poziomu ich zaangażowania.

  1. Twórz nowe treści

Content marketing powinien na stałe zagościć w strategiach marketingowych marek. Nic tak nie przyciąga klientów jak atrakcyjne grafiki, wideo prezentujące produkty lub treści poradnikowe. Należy pamiętać, aby były one dostosowane do zainteresowań odbiorców i pokrywały się z ich potrzebami. W tym przypadku również warto wykorzystać marketing automation – dystrybucja treści za pomocą dedykowanych systemów będzie jeszcze prostsza i skuteczniejsza. Warto przyjrzeć się obecnej strategii marketingowej i zdecydować się na działania, które najlepiej konwertują lub tworzyć nowe treści contentowe, analizując ich skuteczność za pomocą testów A/B. Strategia marketingowa może również zakładać dystrybucję nowych treści w niewykorzystanych dotąd kanałach.

  1. Twórz treści o ograniczonej dostępności

Treści ukryte za paywallem, czyli dostępne tylko dla ograniczonej liczby użytkowników, mogą przyjmować formę materialną lub niematerialną. Często sprowadzają się do jednorazowej opłaty lub czasowej płatnej subskrypcji. Jednak jest to równie dobra strategia marketingowa na proste pozyskanie nowych leadów. Użytkownicy, którzy zostawią podstawowe dane, powinni otrzymywać atrakcyjne treści, które nie będą dostępne w żadnym innym miejscu. Potencjalny klient może otrzymywać bardziej szczegółowe raporty, poradniki, e-booki czy inne spersonalizowane treści dostosowane do jego zainteresowań. Wówczas użytkownik ma szansę poczuć się wyjątkowy i traktowany indywidualnie, co w dużej mierze przekłada się na jego lojalność..

  1. Zaktualizuj swoją strategię social-mediową

Social media marketing umożliwia dotarcie do szerokiej sieci użytkowników, którzy mogą zamienić się w lojalnych klientów. Warto przyjrzeć się swojej obecnej strategii i upewnić się, że zawiera treści generujące leady. Portale takie jak Facebook czy YouTube można wykorzystać do przekierowania użytkowników na stronę, realizując kampanie reklamowe lub udostępniając ciekawe treści, umacniając zaangażowanie odbiorców.

  1. Zdobywaj linki do swojej strony

Dobrą strategią marketingową jest publikowanie swoich treści lub linków na innych stronach. Mogą to być linki brandowe uwzględniające nazwę marki, exact match, czyli tekst zawierający pozycjonowaną frazę lub linki nawigujące umieszczane w CTA. Należy pamiętać, że content powinien być spójny ze strategią innej marki i wnosić wartość dodaną. W pierwszej kolejności warto prześledzić, jakimi stronami czy blogami interesuje się grupa docelowa, by dostarczać jej zachęcające i angażujące treści.

  1. Wykorzystuj filmy wideo

Kolejnym sposobem na generowanie leadów jest wzbudzenie zainteresowania wśród odbiorców krótkimi filmami wideo. Warto je udostępniać zarówno w witrynie, jak i w mediach społecznościowych. Szczególnie social media marketing wykazuje duży potencjał wirusowy – angażujące i emocjonalne wideo z pewnością zwróci uwagę użytkowników i zachęci do jego udostępniania. Więcej reakcji na post oznacza większy ruch na stronie. Generowanie leadów będzie dużo prostsze, jeśli użytkownicy będą pozytywnie kojarzyli markę i zapamiętają odczucia, jakie im towarzyszyły po pierwszym zetknięciu z firmą.

Podobne wpisy

Jak zwiększać sprzedaż za pomocą marketing automation?

Obecnie marketing automation jest standardem w świecie e-commerce. Stosowanie automatyzacji daje ogromne możliwości nawiązywania i podtrzymywania [...] Czytaj więcej

Jak (automatycznie) wpływać na poprawę doświadczenia klienta?

Niezależnie od podejmowanych działań marketingowych, to właśnie moment zakupu weryfikuje skuteczność całego procesu. Shopping Experience to ca [...] Czytaj więcej

Jak pisać dobre wiadomości powitalne? Poradnik copywritera

Pierwsza wiadomość, którą otrzymuje użytkownik po kontakcie z marką wywiera pewne wrażenia. Mogą być pozytywne, jeżeli odbiorca poczuje się [...] Czytaj więcej