Blog PushAd

8 twardych danych, które przekonają Cię do marketing automation

Automatyzacja marketingu nie jest już nowością na rynku, jednak nadal wiele firm nie bierze jej pod uwagę w strategiach marketingowych. Narzędzia do marketing automation oferują wiele funkcjonalności, które z powodzeniem można wykorzystać w każdej firmie. Oto garść statystyk, które przemawiają za skutecznością automatyzacji.

  1. Dzięki automatyzacji marketingu firmy zwiększają sprzedaż o 32%

Systemy do marketing automation umożliwiają działania marketingowe o różnym poziomie zaawansowania. Oferują wiele funkcjonalności, dzięki którym marketerzy są w stanie zwiększyć konwersję, a co za tym idzie –  także wyniki finansowe firmy. Według badań przeprowadzonych przez Marketo, przedsiębiorstwa, które w pełni zautomatyzowały swoje działania, osiągały średnio o 32% większe dochody w porównaniu do firm, które nie wprowadziły marketing automation do strategii marketingowej.

  1. 78% marketerów podaje automatyzację marketingu jako główny powód wzrostu przychodów

Zgodnie z raportem przygotowanym przez Lenskold Group, globalną firmę konsultingową w dziedzinie marketingu, 78% firm twierdzi, że marketing automation w dużym stopniu przyczynia się do wzrostu dochodów firmy. Konwersja jest jednym ze wskaźników i miarą sukcesu działań marketingowych a marketing automation pozwala ocenić skuteczność realizowanych kampanii. Narzędzia do automatyzacji pomagają między innymi odzyskać porzucone koszyki zakupowe, dzięki spersonalizowanym kampaniom marketingowym.

  1. 71% firm korzysta z automatyzacji działań marketingowych

Marketing automation to nie tylko trend w świecie marketingu, ale potężne narzędzie dające możliwość zwiększenia dochodów firmy nawet o kilkadziesiąt procent. Automatyzacja działań marketingowych jest zatem ważnym elementem strategii, który zaprocentuje w przyszłości. Według badań agencji Ascend2, 71% przedsiębiorstw korzysta z systemów do automatyzacji marketingu, natomiast 23% firm zamierza wdrożyć je w przyszłości.

  1. 57% firm twierdzi, że automatyzacja marketingu jest warta poniesionych kosztów

Strategia marketingowa zakłada osiąganie wymiernych korzyści z zaplanowanych działań, jednak marketerzy dysponują ograniczonym budżetem na kampanie marketingowe, co wiąże się z wyborem najskuteczniejszych narzędzi. Systemy do automatyzacji marketingu pomagają uzyskać najlepszy zwrot z inwestycji. Zgodnie z wynikami ankiety przeprowadzonej przez VentureBeat, 57% firm uważa, że narzędzia do marketing automation nie są drogie lub warte swojej ceny.

  1. Pracownicy, którzy korzystają z systemów do automatyzacji marketingu, zwiększają swoją produktywność o 14,5%

Narzędzia do automatyzacji działań marketingowych nie zastępują pracy ludzkiej, ale zdecydowanie usprawniają żmudne codzienne zadania – marketing automation to nie tylko oszczędność czasu, ale również nakładów pracy. Według badań Nucleus Research, dzięki automatyzacji jest możliwe zwiększenie produktywności pracowników o 14,5%, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów marketingu o ponad 12%.

  1. 78% marketerów jest na bieżąco z najnowszymi przełomowymi technologiami w branży automatyzacji marketingu

Marketerzy powinni śledzić nowości na rynku i wciąż pojawiające się technologie, przyczyniające się do zwiększenia dochodów firmy niezależnie od tego, w jakiej branży działają. Na podstawie ankiety przeprowadzonej przez B2BMarketing.net i Circle Research, 78% marketerów stwierdziło, że są zawsze na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi w automatyzacji marketingu.

  1. 63% firm wyprzedza swoją konkurencję, dzięki automatyzacji marketingu

Zgodnie z wynikami badań firmy Lenskold, respondenci uważają, że wdrożenie i konfigurowanie narzędzi do marketing automation nie jest prostym zadaniem. Jednocześnie, po opanowaniu systemu 63% firm zauważa realne korzyści w postaci zwiększenia przychodów, a co za tym idzie – uzyskują one przewagę konkurencyjną na rynku.

  1. Dla 74% firm największą korzyścią z marketing automation jest oszczędność czasu

Marketing automation pozwala zaoszczędzić czas i energię, która może zostać przeznaczona na inne obszary codziennego działania, ponieważ część obowiązków jest automatyzowana. Dzięki temu firmy mogą skoncentrować się na ważniejszych zadaniach, które wymagają dużego zaangażowania i kreatywności.

Podobne wpisy

9 trików z Marketing Automation, z których powinna korzystać każda firma

Obecnie tradycyjne generowanie leadów może nie przynosić oczekiwanych rezultatów. Jednym z najlepszych sposobów na przyciągnięcie nowych klient [...] Czytaj więcej

Co automatyzować? 43 pomysły na ulepszenie Twojego marketingu

Systemy klasy marketing automation mogą efektywnie zautomatyzować kluczowe działania marketingowe i sprzedażowe w firmie, oszczędzając czas, red [...] Czytaj więcej

Jak poprawić doświadczenie klienta i zmniejszyć koszty dzięki marketing automation?

Marketing automation pozwala nie tylko zautomatyzować działania sprzedażowe firmy, ale również budować angażujące relacje z potencjalnymi i ob [...] Czytaj więcej