Blog PushAd

Jak można korzystać z lokalizacji w powiadomieniach push?

Czym jest geolokalizacja w powiadomieniach push? Jak mechanizm wpływa na efekty działań reklamowych? Podpowiadamy!

Powiadomienia push (ang. push advertising) są obsługiwane przez przeglądarkę internetową i mogą być wysyłane na podstawie lokalizacji przypisanych do IP. W jaki sposób wykorzystać geolokalizację w kampaniach reklamowych?

Personalizacja komunikatów za pomocą geolokalizacji

Push powiadomienia są doskonałym kanałem komunikacji z odbiorcami. Narzędzie spełnia zarówno funkcję informacyjną (np. powiadomienia informują o jakimś zdarzeniu czy wydarzeniu kulturalnym), jak i reklamową – np. zachęcają do skorzystania z wyprzedaży lub pobrania kuponu. 

Ponadto są coraz częściej wykorzystywane do działań reklamowych w oparciu o lokalizację użytkowników. Posiadając wiedzę na jej temat, można wysyłać spersonalizowane komunikaty, tym samym zawężając grupę docelową do klientów, którzy w większym stopniu są zainteresowani ofertą. Kluczem do sukcesu jest zebranie odpowiednich danych i dobry pomysł na ich wykorzystanie. W tym przypadku celem jest szybka odpowiedź na potrzeby odbiorcy. 

Przykłady zastosowania geolokalizacji

Push powiadomienia, czyli push advertising, są skutecznym narzędziem reklamowym, o ile zaplanujemy najlepszy czas wysyłki kampanii. W przypadku geolokalizacji komunikat powinien zostać wysłany w momencie, gdy użytkownik zbliża się do sklepu, salonu czy lokalu. Na potrzeby kampanii można skorzystać z targetowania w obrębie danego regionu lub ostatniej lokalizacji użytkownika. Bardzo istotne jest dopasowanie oferty do potrzeb i zainteresowań użytkownika w danym momencie. 

Kiedy w szczególności sprawdzi się narzędzie geolokalizacji? Między innymi w przypadku restauracji. Dzięki temu modułowi można wysyłać informacje na temat promocji czy aktualnych wydarzeniach.

Warto wspomnieć, że firmy coraz częściej decydują się na odejście od tradycyjnych wiadomości SMS na rzecz powiadomień push. Jednym z przykładów jest firma kurierska InPost. Push powiadomienia (push advertising) wyświetlane są na ekranie telefonu, gdy użytkownik znajduje się w pobliżu Paczkomatu, w którym paczka czeka na odbiór. Komunikaty pojawią się przy każdej zmianie statusu paczki bez konieczności logowania.

Podobne wpisy

Bricks and clicks, czyli dystrybucja wielokanałowa. Co to jest?

Bricks and clicks jest coraz bardziej popularnym modelem sprzedażowym, który wykorzystują przede wszystkim duże przedsiębiorstwa nastawione na ro [...] Czytaj więcej

CPC, CPM, CPL, CPA, CPS – podstawowe pojęcia marketingowca

W świecie marketingu wyróżnia się kilka metod rozliczeń reklamy internetowej. Ich wybór zależy między innymi od celu, który chcemy osiągną [...] Czytaj więcej

Jak automatyzować pracę on-site i zwiększać ruch na stronie?

Podejmowanie działań związanych z automatyzacją strony przekłada się jej większą efektywność i  generowanie konwersji. Aby zwiększyć ruch [...] Czytaj więcej