Blog PushAd

Jak można korzystać z lokalizacji w powiadomieniach push?

Czym jest geolokalizacja w powiadomieniach push? Jak mechanizm wpływa na efekty działań reklamowych? Podpowiadamy!

Powiadomienia push (ang. push advertising) są obsługiwane przez przeglądarkę internetową i mogą być wysyłane na podstawie lokalizacji przypisanych do IP. W jaki sposób wykorzystać geolokalizację w kampaniach reklamowych?

Personalizacja komunikatów za pomocą geolokalizacji

Push powiadomienia są doskonałym kanałem komunikacji z odbiorcami. Narzędzie spełnia zarówno funkcję informacyjną (np. powiadomienia informują o jakimś zdarzeniu czy wydarzeniu kulturalnym), jak i reklamową – np. zachęcają do skorzystania z wyprzedaży lub pobrania kuponu. 

Ponadto są coraz częściej wykorzystywane do działań reklamowych w oparciu o lokalizację użytkowników. Posiadając wiedzę na jej temat, można wysyłać spersonalizowane komunikaty, tym samym zawężając grupę docelową do klientów, którzy w większym stopniu są zainteresowani ofertą. Kluczem do sukcesu jest zebranie odpowiednich danych i dobry pomysł na ich wykorzystanie. W tym przypadku celem jest szybka odpowiedź na potrzeby odbiorcy. 

Przykłady zastosowania geolokalizacji

Push powiadomienia, czyli push advertising, są skutecznym narzędziem reklamowym, o ile zaplanujemy najlepszy czas wysyłki kampanii. W przypadku geolokalizacji komunikat powinien zostać wysłany w momencie, gdy użytkownik zbliża się do sklepu, salonu czy lokalu. Na potrzeby kampanii można skorzystać z targetowania w obrębie danego regionu lub ostatniej lokalizacji użytkownika. Bardzo istotne jest dopasowanie oferty do potrzeb i zainteresowań użytkownika w danym momencie. 

Kiedy w szczególności sprawdzi się narzędzie geolokalizacji? Między innymi w przypadku restauracji. Dzięki temu modułowi można wysyłać informacje na temat promocji czy aktualnych wydarzeniach.

Warto wspomnieć, że firmy coraz częściej decydują się na odejście od tradycyjnych wiadomości SMS na rzecz powiadomień push. Jednym z przykładów jest firma kurierska InPost. Push powiadomienia (push advertising) wyświetlane są na ekranie telefonu, gdy użytkownik znajduje się w pobliżu Paczkomatu, w którym paczka czeka na odbiór. Komunikaty pojawią się przy każdej zmianie statusu paczki bez konieczności logowania.

Podobne wpisy

9 strategii marketingowych dla e-commerce, które zwiększą Twoją sprzedaż

Marketing internetowy oferuje sklepom internetowym wiele narzędzi i sposobów na zwiększenie sprzedaży. Wszystkie działania mogą przynosić efekt [...] Czytaj więcej

Jak podnieść świadomość w mediach społecznościowych?

Istnieje co najmniej kilka skutecznych sposobów, które pozwolą zwiększyć świadomość marki w mediach społecznościowych. Udostępnianie postó [...] Czytaj więcej

13 sposobów na podniesienie konwersji w Twoim e-sklepie

Współczynnik konwersji jest jednym z najważniejszych parametrów obrazujących skuteczność kampanii marketingowych. Konwersją może być dokonan [...] Czytaj więcej