Blog PushAd

Jak wykorzystać powiadomienia push na wielu kanałach, aby lepiej zrozumieć zachowanie użytkowników?

Dzięki powiadomieniom push możemy natychmiast reagować na zachowanie użytkowników. Jak wykorzystać notyfikacje, aby uzyskać najlepsze efekty?

Klienci mają nieograniczony dostęp do informacji na temat produktu czy usługi. Co więcej, z każdym dniem stają się coraz bardziej świadomi i wymagający. Kluczem do sukcesu każdej firmy jest poznanie zachowań i potrzeb odbiorców oraz oczywiście wykorzystanie wiedzy w praktyce. W jaki sposób możemy wykorzystać powiadomienia push, aby zrozumieć zachowanie użytkowników i zwiększyć sprzedaż?

Obecność na wielu kanałach komunikacyjnych

Budowanie relacji z użytkownikami wymaga zrozumienia ich zachowania i podjęcia działań w szerszym zakresie. Odpowiedzią na wciąż rosnące oczekiwania konsumentów jest idea omnichannel, która zakłada integrację wielu kanałów, a jednym z nich są powiadomienia push. Pozwalają jeszcze skuteczniej realizować kampanie marketingowe i zrozumieć zachowanie potencjalnego klienta na każdym etapie ścieżki zakupowej.

Zarówno powiadomienia push w aplikacjach, jak i na desktopie są narzędziem używanym w komunikacji z odbiorcami. Pushe aplikacyjne są coraz częściej stałym elementem strategii marketingowej marek. Nic dziwnego – ewolucja branży mobilnej wymusza na firmach zastosowanie nowych, bardziej nowoczesnych kanałów komunikacyjnych. Użytkownicy oczekują natychmiastowych odpowiedzi na potrzeby oraz spersonalizowanych treści. Web push odpowiadają na zachowanie internauty w sieci, informując o nowym wpisie na blogu, rabatach, promocjach czy wydarzeniach. Skutecznie zwiększają ruch na stronie i pomagają w ratowaniu porzuconych koszyków.

Omnichannel za punkt wyjścia przyjmuje preferencje i oczekiwania odbiorców. Kontakt z klientem powinien odbywać się na wszystkich punktach styku z ofertą. Powiadomienia push wspierają szereg działań, m.in. kampanie w social media, e-mail marketing, kampanie SMS czy lead nurturing. To nowoczesne narzędzie, które jest integralną częścią marketing automation. Wysyłanie powiadomień na kilku kanałach powinno odbywać się na podstawie opracowanego scenariusza – jeżeli użytkownik nie otworzył maila, warto skierować do niego wiadomość push. Jednak w pierwszej kolejności należy zadbać o odpowiednią segmentację bazy subskrybentów, analizę zachowania i monitoring reakcji użytkowników.

Analiza i segmentacja bazy subskrybentów

Aby wysyłać dopasowane komunikaty i tworzyć odpowiednie segmenty odbiorców warto wykorzystać dane behawioralne o użytkownikach np. historię zakupów, najczęściej przeglądane produkty czy rodzaj aktywności w odpowiedzi na otrzymane powiadomienia.

Dzięki powiadomieniom push mamy szansę jeszcze lepiej poznać odbiorców. Im więcej wiemy o klientach, tym łatwiej wysyłać wiadomości, które ich zainteresują. Analiza wyników zakończonej kampanii stanie się podstawą do przyszłych wysyłek. Te bezcenne informacje na temat preferencji użytkownika z pewnością wpłyną na wskaźnik konwersji w przyszłości.

Podobne wpisy

Segmentacja użytkowników w PushAd

Skompletowana baza odbiorców to prawdopodobnie najcenniejszy zbiór danych każdej firmy. Segmentacja jest jedną z podstawowych funkcji automatyzacj [...] Czytaj więcej

Jak osiągnąć skalowalny wzrost dzięki growth hacking i marketing automation?

Nawet małe firmy z niewielkim budżetem mogą w szybkim czasie zanotować wzrost dochodów i rozpoznawalności marki. Pomocne w tym będą marketing [...] Czytaj więcej

9 trików z Marketing Automation, z których powinna korzystać każda firma

Obecnie tradycyjne generowanie leadów może nie przynosić oczekiwanych rezultatów. Jednym z najlepszych sposobów na przyciągnięcie nowych klient [...] Czytaj więcej