Blog PushAd

Jak pisać dobre wiadomości powitalne? Poradnik copywritera

Pierwsza wiadomość, którą otrzymuje użytkownik po kontakcie z marką wywiera pewne wrażenia. Mogą być pozytywne, jeżeli odbiorca poczuje się zadbany i potraktowany indywidualnie. Jak pisać dobre wiadomości powitalne, aby poprawić doświadczenia użytkownika z marką?

Zapraszanie użytkowników na nadchodzące wydarzenia na podstawie odwiedzanych stron

Dzięki systemom do marketing automation można wysyłać spersonalizowane wiadomości do wybranych użytkowników, którzy odwiedzili konkretną stronę. Jednym z przykładów jest zaproszenie odbiorców na webinar. Tworząc komunikat tytuł powinien być intrygujący i zachęcić do kliknięcia powiadomienia np. „Darmowy webinar! Sprawdź jak wygenerować 5x więcej leadów”. W treści powinien znajdować się widoczny i zachęcający do kliknięcia CTA. Po przekierowaniu na landing page, warto zamieścić konkretny opis webinaru, który ukaże korzyści dla uczestnika i tematykę.

Specjalne zniżki dla odwiedzających na podstawie konkretnego adresu URL

Narzędzie do marketing automation daje możliwość kierowania unikalnych komunikatów do osób, które wyświetliły dany adres URL. Powiadomienie może zostać wysłane tylko do potencjalnych klientów, którzy oglądali w sklepie np. daną kategorię produktów. Wówczas zniżki i rabaty trafią do osób w największym stopniu zainteresowanych ofertą. Wiadomość powinna być krótka i zwięzła, zawierając wysokość rabatu i kategorię, którą wyświetlił użytkownik.

Ogłaszaj nowe funkcje bezpośrednio w swojej aplikacji

Użytkownicy lubią być informowani o nowościach, szczególnie jeżeli dotyczą ulubionej marki. Warto wysyłać odbiorcom zwięzłe powiadomienia z przekierowaniem do aplikacji, gdzie poznają szczegóły oferty. Jest to świetne rozwiązanie również wtedy, kiedy użytkownik aktualnie przegląda aplikacje i jest skoncentrowany na jej funkcjach.

Twórz spersonalizowane prezentacje powitalne swojego produktu

Jedną z przyczyn odpływu klientów jest niezrozumiałość cech, zastosowań czy charakterystyki produktu. Rozwiązaniem jest cykl wiadomości onboardingowych, które wytłumaczą odbiorcy, z jakim produktem ma do czynienia. Jest wiele możliwości zrealizowania tego procesu. Wiadomości powitalne (heads-up messages) można wysyłać za pomocą powiadomień push. Użytkownik powinien otrzymać spersonalizowaną wiadomość z linkiem do artykułu, który odpowie na jego wątpliwości.

Zaplanuj spotkania dla swojego zespołu sprzedaży

Narzędzie do marketing automation umożliwia nie tylko sprawną komunikację z potencjalnymi i aktualnymi klientami, ale również zarządzanie pracą zespołu i planowanie spotkań. Narzędzie pozwala na wysyłanie spersonalizowanych powiadomień tylko do określonych odbiorców. Wiadomości powinny jasno i zwięźle informować o celu spotkania i poruszanych tematach.

Osobiście zaproś użytkowników do subskrypcji swojego bloga

Wiadomości do użytkowników powinny być osobiste i spersonalizowane. Suche informacje z pewnością nie będą zachęcające. Lepszym rozwiązaniem dla blogera jest zwracanie się do użytkowników w taki sposób, jakby mówił do każdego z osobna.

Zaproś użytkowników do subskrypcji newslettera i cyklicznych wydarzeń

Osoby odwiedzające daną stronę internetową z pewnością są zainteresowane poruszaną tematyką. Wiadomości powitalne (heads-up messages) nie powinny być bezosobowe. Zamiast pytania „Czy chcesz dołączyć do grona subskrybentów” lepiej wyświetlić mały pop-up na stronie o treści „Widzę, że zainteresował Cię ten artykuł. Zapisz się do newslettera i otrzymuj więcej podobnych treści!”.

Zdobywaj informacje zwrotne w czasie rzeczywistym

Automatyzacja marketingu pozwala na podgląd, kto odwiedza stronę internetową w czasie rzeczywistym, które podstrony ogląda użytkownik oraz jakimi produktami się interesuje. Tym sposobem możemy pozyskać więcej informacji o grupie docelowej i dostosować content do jej potrzeb.

Angażuj użytkownika już na wstępie

Zanim użytkownik opuści stronę internetową, warto zachęcić go do interakcji np. za pomocą chatu. Dzięki takiemu rozwiązaniu potencjalny klient nie będzie musiał przeszukiwać witryny w poszukiwaniu odpowiedzi na ewentualne pytania. Można zautomatyzować chat włączając opcję zadawania sekwencji krótkich pytań lub przekierować rozmówcę do realnego konsultanta.

Zachęć odbiorców do interakcji

Pytając użytkowników o ich doświadczenia w kontakcie ze stroną internetową lub sklepem online uzyskamy wiele cennych informacji na temat oczekiwań i potrzeb odbiorców. Dzięki narzędziu do marketing automation można komunikować się z użytkownikami w czasie rzeczywistym oraz zachęcać do komentowania, udostępniania postów czy pozostawienia oceny. Więcej zaangażowanych użytkowników oznacza więcej leadów, które mogą stać się klientami.

Podobne wpisy

9 strategii marketingowych dla e-commerce, które zwiększą Twoją sprzedaż

Marketing internetowy oferuje sklepom internetowym wiele narzędzi i sposobów na zwiększenie sprzedaży. Wszystkie działania mogą przynosić efekt [...] Czytaj więcej

Jak podnieść świadomość w mediach społecznościowych?

Istnieje co najmniej kilka skutecznych sposobów, które pozwolą zwiększyć świadomość marki w mediach społecznościowych. Udostępnianie postó [...] Czytaj więcej

13 sposobów na podniesienie konwersji w Twoim e-sklepie

Współczynnik konwersji jest jednym z najważniejszych parametrów obrazujących skuteczność kampanii marketingowych. Konwersją może być dokonan [...] Czytaj więcej