Blog PushAd

Reklama push

5 najpopularniejszych mitów na temat reklamy web push

Reklama push nie sprzedaje, narzędzie jest trudne w obsłudze – jakie jeszcze są najpopularniejsze mity na temat powiadomień push? Sprawdźmy!

Jako że powiadomienia push to stosunkowo nowy kanał komunikacji z odbiorcami, narosło wiele mitów na temat sensu wykorzystywania tego narzędzia w działaniach marketingowych. Dzisiaj rozprawimy się z najpopularniejszymi!

MIT 1 – Reklama push nie sprzedaje

Web push to skuteczna forma komunikacji z użytkownikami w czasie rzeczywistym. Nie zastępuje popularnych kampanii mailingowych, ale doskonale je uzupełnia. Jednak powiadomienia push mają dużą przewagę nad mailingami – dają 10 razy wyższą konwersję. Średni CTR z dostarczonych komunikatów wynosi ponad 21%! Dzięki notyfikacjom możemy między innymi ratować porzucone koszyki, zdobywać nowych subskrybentów i analizować wyniki kampanii. Statystyki mówią same za siebie – powiadomienia push są doskonałym narzędziem do zwiększania sprzedaży.

MIT 2 – Konfiguracja jest trudna

Narzędzie web push to skuteczne, gotowe rozwiązanie, które jest bardzo proste w uruchomieniu. Mimo że notyfikacje push posiadają wiele zaawansowanych funkcjonalności, można z łatwością nauczyć się korzystać z narzędzia. Aby przygotować notyfikacje, nie ma konieczności korzystania z usług programisty. PushAd posiada prosty i intuicyjny kreator notyfikacji. Przygotowując kampanię, zawsze mamy wgląd w to, jak będzie wyglądać powiadomienie, zarówno na telefonie z systemem operacyjnym Android, jak i komputerze w różnych formatach (Chrome, Firefox, Safari). Na tym etapie istnieje możliwość zmiany grafiki dla poszczególnych notyfikacji, edycja tytułu, treści komunikatu, adresu docelowego z możliwością zaszycia kodów trackingowych oraz wprowadzenie kodu w UTM.

MIT 3 – Zarządzanie powiadomieniami push jest pracochłonne

W biznesie liczą się szybkie i sprawdzone rozwiązania. Z pomocą odpowiedniego narzędzia utworzymy i wyślemy kampanię zaledwie w kilka minut. Komunikat można wysyłać natychmiast po przygotowaniu kampanii, zaplanować godzinę lub ustawić cykliczność wysyłki. Dla wygody użytkowników narzędzie daje możliwość kopiowania komunikatów, co pozwoli znacząco zaoszczędzić czas.

MIT 4 – Reklama push jest droga

Cena usługi jest uzależniona od planu taryfowego i funkcjonalności. Gdy dopiero stawiamy pierwsze kroki w kampaniach push, nie ma sensu wybierać najdroższego pakietu. W dowolnym momencie możemy przejść na wyższy plan, dostosowując go do indywidualnych potrzeb. Ceny zaczynają się już od kilkunastu złotych miesięcznie, więc nie jest to wygórowana stawka.

MIT 5 – Notyfikacje nie sprawdzają się na polskim rynku

W Stanach Zjednoczonych każdego dnia wysyłane są dziesiątki milionów komunikatów. W Polsce można zaobserwować wciąż rosnące zainteresowanie powiadomieniami. Reklama push zawdzięcza swój sukces przynajmniej kilku czynnikom – trudno ją przeoczyć, jest bezpośrednia i nie spamuje skrzynki mailowej.

Podobne wpisy

Dlaczego triggery pomogą Ci zwiększyć sprzedaż?

Pracujesz w branży e-commerce i na pewno nie raz zastanawiałeś się co zrobić, by zwiększyć sprzedaż? Użytkownicy PushAd mogą skorzystać [...] Czytaj więcej

AdPop – rozwiązanie problemu blokowania powiadomień web push

Przeglądarki internetowe Firefox oraz Chrome zaczęły blokować popupy – notyfikacje web push. Wielu wydawców&n [...] Czytaj więcej

Web push vs newsletter – plusy i minusy, porównanie

Jakie są zalety i wady powiadomień push i newsletterów? Które narzędzie jest bardziej efektywne w przypadku realizacji kampanii reklamowych? Podp [...] Czytaj więcej