Blog PushAd

Od czego zależy sukces w e-biznesie?

Czym kierować się, zakładając własny biznes? Jaki jest klucz do sukcesu przedsiębiorstwa? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę, by prześcignąć konkurencję!

Na początkowym etapie prowadzenia działalności nie ma konieczności ponoszenia dużych nakładów finansowych. Kluczowe są innowacyjne pomysły, nieszablonowe myślenie, dobrze dobrane narzędzia marketingowe oraz oczywiście odpowiednia strategia sprzedażowa.

Myślenie perspektywiczne

Myślenie perspektywiczne jest motorem napędowym każdego przedsiębiorstwa. Skupianie się na celach długofalowych pomaga świadomie kierować procesem, którego fundamentem są zebrane informacje. Wiedza na temat zmian w otoczeniu, prognozy, sformułowane postępowania wobec rynku. Dużym błędem jest myślenie jednowymiarowe w nadmiarze wykorzystujące doświadczenia z przeszłości. Mimo że podążanie utartymi szlakami jest bardzo pożyteczne w codziennym kierowaniu zespołami ludzkimi, jednak jest ono niewystarczające przypadku kreowania pewnej wizji przyszłości firmy. Jednym zdaniem – myślenie perspektywiczne polega na interdyscyplinarnym podejściu do procesów strategicznych. Warto opracowywać różne scenariusze, stwarzające zarówno zagrożenia, jak i szanse oraz tworzyć zarys tego, w jakim punkcie chcemy być za kilka lat. Podstawą jest oczywiście dobrze przygotowana strategia sprzedażowa.

Odpowiednio dobrane narzędzia marketingowe

Obecna technologia daje możliwość korzystania ze zintegrowanej komunikacji marketingowej. Wykorzystywanie wielu kanałów dystrybucji jest nie tylko trendem, ale również przyszłością. Warto więc postawić na innowacyjne, jak i sprawdzone rozwiązania, takie jak Google Ads, pozycjonowanie, mailingi, porównywarki cen, content marketing czy web push. Push powiadomienia są stosunkowo nową formą komunikacji z klientem. To bardzo przydatne narzędzie służące do budowania bazy potencjalnych klientów, którzy chcą być informowani o nowościach, akcjach promocyjnych czy rabatach. Push (powiadomienia w formie małych okienek) pomagają angażować użytkowników w dowolnym momencie, bez konieczności czekania, aż przypadkiem natkną się na reklamę.

Innowacja jako podstawa budowania przewagi konkurencyjnej

Produkty i usługi można nabyć wszędzie, a gdzie kupujemy idee? Warto dać możliwość klientom skorzystania z nowego pomysłu, który będzie zaspokajał ich potrzeby. Aby się wyróżnić i zostać zapamiętanym, można skorzystać z nieszablonowych rozwiązań. Jeżeli chodzi o osiągnięcia biznesowe, proponowanie tego, co już istnieje, nie ma sensu. Gdy dostarczamy konsumentom identyczne rozwiązanie jak to, z którego korzystają od dłuższego czasu, możemy być pewni, że zostaną przy starym i sprawdzonym. Szczególnie młodzi przedsiębiorcy zamiast szukać innowacyjnego pomysłu często skupiają się na powielaniu modnych rozwiązań.

Kompetentny zespół pracowników

W dużej mierze od pracowników zależy sukces przedsiębiorstwa. W przypadku gdy brakuje komunikacji między działami, koło zamachowe biznesu przestaje się toczyć. Zależność jest prosta – im bardziej wykorzystujemy talent pracownika, tym staje się on bardziej efektywny oraz wydajny, co przekłada się na rozwój firmy. Kultura organizacji jest biznesowym łańcuchem DNA, który ma wpływ na wszystkie aspekty funkcjonowania firmy. Nie tylko dotyczy to korporacji, ale również mniejszych przedsiębiorstw. Przeważnie na początkowym etapie prowadzenia firmy chcemy wszystko robić samodzielnie, jednak z czasem nie ma możliwości, żebyśmy poradzili sobie jednocześnie z rozliczaniem finansów, obsługą klienta, wysyłką towarów czy sprzedażą. W tej kwestii kluczowy jest zespół zaufanych pracowników.

Podobne wpisy

Dlaczego triggery pomogą Ci zwiększyć sprzedaż?

Pracujesz w branży e-commerce i na pewno nie raz zastanawiałeś się co zrobić, by zwiększyć sprzedaż? Użytkownicy PushAd mogą skorzystać [...] Czytaj więcej

AdPop – rozwiązanie problemu blokowania powiadomień web push

Przeglądarki internetowe Firefox oraz Chrome zaczęły blokować popupy – notyfikacje web push. Wielu wydawców&n [...] Czytaj więcej

Web push vs newsletter – plusy i minusy, porównanie

Jakie są zalety i wady powiadomień push i newsletterów? Które narzędzie jest bardziej efektywne w przypadku realizacji kampanii reklamowych? Podp [...] Czytaj więcej