Blog PushAd

powiadomienia push na telefonach

Jak działają powiadomienia push na telefonach?

Planujesz kampanię z wykorzystaniem powiadomień push? Sprawdź, jak działają notyfikacje na smartfonach i dotrzyj do swoich potencjalnych klientów!

Blisko 80% internautów przegląda strony internetowe na smartfonie, z czego największy udział mają urządzenia z systemem Android. Biorąc pod uwagę statystyki, kanał mobilny stanowi bardzo efektywny sposób komunikacji z odbiorcami. Jak działają i dlaczego warto wykorzystywać powiadomienia push w kampaniach reklamowych?

Mobilna rewolucja

Znaczna część wzrostu użytkowników internetu w smartfonach wynika z taniejących planów transmisji danych komórkowych oraz powszechnego dostępu do Wi-Fi. Przeglądamy strony internetowe, e-sklepy i korzystamy z mediów społecznościowych. Z tego względu komunikacja z potencjalnym klientem powinna uwzględniać kanał mobilny – obecnie nawet 69% konsumentów w przedziale wiekowym 18-39 lat rozpoczyna swoją ścieżkę zakupową na smartfonie. Jednym z efektywnych sposobów dotarcia do odbiorców są powiadomienia push. Android wyświetla komunikaty na specjalnym pasku powiadomień – nie mogą zostać niezauważone!

Jak działają webowe notyfikacje push?

Notyfikacje push pojawiają się na ekranie smartfona po wyrażeniu zgody przez użytkownika. Subskrybent sam wybiera strony, z których chce otrzymywać powiadomienia, co oznacza, że wysyłane oferty w dużym stopniu mogą odpowiadać jego potrzebom.
Te krótkie alerty wyświetlają się, nawet jeżeli odbiorca przegląda inne strony internetowe. Dostarczając interesujące dla użytkownika treści, mamy dużą szansę na odzyskanie ruchu – średni CTR z dostarczonych komunikatów wynosi ponad 21%!
Warto pamiętać, że w niektórych przypadkach zwiększenie retencji odbiorców może być bardziej opłacalne niż pozyskanie nowych. Stali klienci w dużym stopniu przyczyniają się do rozwoju biznesu, nie tylko zapewniając przychody, ale również wzmacniając wizerunek marki dzięki rekomendacjom. W nagrodę za lojalność warto oferować zniżki, rabaty, darmową wysyłkę czy spersonalizowane produkty – w końcu kluczem do sukcesu marki jest rozumienie potrzeb klientów.

Na co zwrócić uwagę przy budowaniu powiadomień push?

Tworzenie kampanii z wykorzystaniem webowych powiadomień push (Android) jest niezwykle proste, jednak warto pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim należy dostarczać subskrybentowi interesujące treści, zgodne z jego zainteresowaniami. Targetowanie na podstawie płci to absolutne minimum.
Nawet najbardziej przemyślany komunikat wysyłany do subskrybenta nie będzie efektywny, jeżeli zostanie wysłany w nieodpowiednim czasie. Warto monitorować aktywność odbiorców na stronie www, testować pory dnia i częstotliwość wysyłki kampanii. Kolejną istotną kwestią jest dopracowanie do perfekcji formularza zapisu. Skuteczne powiadomienia push (Android) powinny zawierać krótki komunikat, czytelne wezwanie do działania („kliknij”, „sprawdź”), atrakcyjne zdjęcie oraz link, który doprowadzi odbiorcę bezpośrednio na stronę oferowanego produktu lub usługi.

Podobne wpisy

Dlaczego powiadomienia push nie docierają do odbiorców?

Aby użytkownicy otrzymywali powiadomienia push ze strony internetowej, muszą zapisać się do bazy subskrybentów. Jednak zdarza się, że pomimo su [...] Czytaj więcej

Konwersja, retencja, ROI, Opt-In… co to wszystko znaczy? Słowniczek marketera

Czy wiesz, co oznaczają podstawowe pojęcia w marketingu? Poznaj je, by tworzyć jeszcze skuteczniejsze kampanie reklamowe! W obecnych czasach market [...] Czytaj więcej

AdPop – jedno narzędzie, mnóstwo możliwości

Prowadząc sklep internetowy, na pewno borykasz się z problemem porzucanych przez klientów koszyków czy niedokończonych transakcji. Jak pokazują [...] Czytaj więcej