Blog PushAd

powiadomienia push do swojego bloga na WordPressie

Jak dodać powiadomienia push do swojego bloga na WordPressie?

Powiadomienia web push to efektywny kanał komunikacji z czytelnikiem, dzięki któremu nie przegapi żadnych ważnych treści. Sprawdź dlaczego warto i jak dodać komunikację web push do swojego bloga.

Push ads, czyli powiadomienia push w postaci małych okienek, to nie chwilowy trend. Wręcz przeciwnie, marketerzy odkryli w nich ogromny potencjał skutecznej komunikacji z użytkownikami sieci. Notyfikacje nie tylko sprawdzają się w branży e-commerce. Coraz więcej blogerów stosuje te małe komunikaty, informując o nowych wpisach i wydarzeniach. Dlaczego jeszcze warto dodać powiadomienia do swojego bloga? Jak prawidłowo je zaimplementować?

Dlaczego warto korzystać z powiadomień push?

Istotą działań marketingowych w sieci jest budowa relacji z odbiorcą. Jednym z często stosowanych kanałów komunikacji z subskrybentem są oczywiście newslettery, które informują o nowym wpisie na blogu. Mają jednak swoje wady, między innymi ryzyko znalezienia się w SPAMie oraz czasochłonność. E-mail wymaga od nas stworzenia interesującej dla oka kreacji oraz znajomości określonych zasad, które zapewnią poprawne wyświetlanie się wiadomości odbiorcom.
Poważnym rywalem dla newsletterów są webowe powiadomienia push, które komunikują się z odbiorcą w czasie rzeczywistym. Śledząc ścieżkę użytkownika i analizując, które treści są dla niego interesujące, możemy w dowolnym momencie wysłać do niego powiadomienie o kolejnym wpisie – nawet po opuszczeniu przez niego bloga. Ruch pozyskany z powiadomień push pozwala przekształcić użytkowników w aktywnych czytelników lub klientów. Dlaczego jeszcze warto dodać push ads do swojej strony? Oczywiście ze względu na obustronne korzyści. Czytelnik będzie zawsze na bieżąco z nowymi wpisami blogowymi, a my mamy szansę szybko zbudować wartościową bazę subskrybentów. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla blogów, które publikują regularnie nowe wpisy oraz stron zamieszczających najświeższe informacje – w tym przypadku liczy się czas.

Jak uruchomić web push na stronie internetowej?

Wbrew pozorom zintegrowanie powiadomień push ze stroną internetową na WordPressie nie jest skomplikowanym zadaniem. W pierwszej kolejności należy założyć konto na stronie PushAd, podając adres e-mail, numer telefonu oraz nazwę firmy (osoba fizyczna również może założyć konto). Aby dodać powiadomienia push ads do strony, należy ustalić subdomenę (np. [mojblog].push-ad.com). W następnym kroku wystarczy skopiować kod znajdujący się w zakładce „kod integracyjny” i umieścić na stronie bloga za pomocą Google Tag Managera. Innym sposobem jest ręczne zaimplementowanie kodu na witrynie, dodając go do sekcji HEAD szablonu strony. Ważne jest, by kod PushAd znalazł się na wszystkich podstronach bloga.
Jeżeli nie chcemy, by w powiadomieniach web push pojawiała się subdomena [mojblog].push-ad.com, należy skorzystać z integracji metodą https.W takim przypadku oprócz kodu integracyjnego należy pobrać dwa pliki integracyjne i umieścić je w głównym katalogu serwera. Dzięki tej metodzie zapis użytkownika jest sprawniejszy, a podczas wysyłki powiadomień pojawi się jedynie adres Twojego bloga.

Najważniejsze funkcje PushAd

Po dodaniu komunikatów push do bloga na WordPressie można zacząć tworzyć powiadomienia, testując swoje pomysły oraz porównując skuteczność komunikatów. Nie ma konieczności korzystania z usług programistów czy developerów. Dzięki kreatorowi narzędzie PushAd daje możliwość stworzenia własnej atrakcyjnej kreacji lub skorzystania z gotowych i skutecznych rozwiązań.

Podobne wpisy

Konwersja, retencja, ROI, Opt-In… co to wszystko znaczy? Słowniczek marketera

Czy wiesz, co oznaczają podstawowe pojęcia w marketingu? Poznaj je, by tworzyć jeszcze skuteczniejsze kampanie reklamowe! W obecnych czasach market [...] Czytaj więcej

AdPop – jedno narzędzie, mnóstwo możliwości

Prowadząc sklep internetowy, na pewno borykasz się z problemem porzucanych przez klientów koszyków czy niedokończonych transakcji. Jak pokazują [...] Czytaj więcej

Jak używać web pushy jako funkcjonalności aplikacji, a nie narzędzia reklamowego?

Aplikacje mobilne oferują użytkownikom coraz więcej udogodnień. Jednym z nich są komunikaty push. Jak ich używać i dlaczego warto wprowadzić j [...] Czytaj więcej