Blog PushAd

Powiadomienia push

Powiadomienia push – porównanie możliwości

Dzięki powiadomieniom web push żaden użytkownik nie przegapi ważnej dla niego informacji. Sprawdź, jakie korzyści możesz uzyskać, tworząc kampanie push.

Powiadomienia push wysyłane przez internet to nowy kanał marketingu internetowego, który na dobre zagościł na polskim rynku. Daje ogromne możliwości komunikacji z odbiorcami, które mają realny wpływ na podniesienie konwersji w sklepach online i stronach internetowych. Push Ad to jedno z narzędzi wspierających sprzedaż i budowanie pozytywnego wizerunku marki. Czy powiadomienia push są następcą od dawna stosowanych newsletterów?

Jak działają powiadomienia push?

Web push są ogniwem wspierającym komunikację, której celem mogą być działania sprzedażowe czy wizerunkowe. Zastosowań tego narzędzia jest bardzo wiele – wszystko zależy od branży i strategii komunikacyjnej. Charakteryzują się możliwością komunikacji w czasie rzeczywistym, niskim jednostkowym kosztem dotarcia do użytkownika, wysokim współczynnikiem otwarć oraz możliwością łączenia z innymi technologiami np. geolokalizacją.
Powiadomienia wyświetlają się użytkownikom, którzy zapisali się wcześniej do bazy subskrybentów. Co ważne, komunikaty są odporne na działanie Adblocka, nie ma konieczności zbierania danych osobowych, a bazy nie trzeba zgłaszać do GIODO. Użytkownik jest identyfikowany na podstawie danych przeglądarki internetowej. Push Ad działa zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych z systemem Android, obejmując swoim zasięgiem ponad 74% internautów w Polsce. Dzięki temu możemy prowadzić komunikację z subskrybentami w dowolnym miejscu i czasie.

Web push vs newslettery

Powiadomienia push nazywane są następcami newsletterów. Czy jest to do końca prawda? Z jednej strony dzięki notyfikacjom web push można uzyskać o wiele lepsze wyniki kampanii, z drugiej jest to doskonałe narzędzie wspierające e-mail marketing. Głównym zadaniem obydwu kanałów komunikacji jest utrzymywanie stałego kontaktu z użytkownikami odwiedzającymi stronę. Ponadto internetowe powiadomienia push skutecznie zwiększają ruch na stronie, generują sprzedaż, budują rozpoznawalność marki i edukują rynek. Jeżeli chodzi o powiadomienia push i e-mail marketing, schemat działania jest podobny. Jednak istnieją znaczące różnice, które przechylają szalę na rzecz powiadomień push.
Przede wszystkim Push Ad daje możliwość natychmiastowej reakcji na zachowania odbiorców na stronie internetowej, co zwiększa szansę na sprzedaż. Wysiłki włożone w przygotowanie newsletterów mogą pójść na marne, trafiając do SPAMu. Jest to chyba największa bolączka marketerów. Webowe powiadomienia push rozwiązują ten problem – wystarczy, że użytkownik włączy przeglądarkę, by zobaczył komunikat (nawet jeżeli nie znajduje się na naszej stronie internetowej).
Statystyki mówią same za siebie. Średni CTR z dostarczonych komunikatów push wynosi ponad 21%, podczas gdy wskaźnik kliknięć kampanii e-mail tylko 4,3%. Powiadomienia dają 10 razy wyższą konwersję niż z innych źródeł! Narzędzie skutecznie wpływa na zwiększenie sprzedaży – około 6,1% notyfikacji z linkiem do porzuconego koszyka i bonem rabatowym kończy się zakupem.

Podobne wpisy

Lead nurturing

6 sposobów na większe i bardziej konwertujące leady

Proces lead nurturing składa się z kilku ważnych etapów, które mają za zadanie budować świadomość marki i zachęcić do skorzystania z ofert [...] Czytaj więcej

8 twardych danych, które przekonają Cię do marketing automation

Automatyzacja marketingu nie jest już nowością na rynku, jednak nadal wiele firm nie bierze jej pod uwagę w strategiach marketingowych. Narzędzia [...] Czytaj więcej
Jak skuteczniej zdobywać klientów!

Poradnik lead scoringu: dowiedz się, jak skuteczniej zdobywać klientów!

Klienci są najważniejszym ogniwem wszystkich procesów biznesowych, dlatego wszelkie działania marketingowe muszą opierać się na ich oczekiwania [...] Czytaj więcej