Blog PushAd

Powiadomienia push

Powiadomienia push w służbie Twojego biznesu

Czy wiesz, że średni CTR z dostarczonych komunikatów wynosi ponad 21%? Sprawdź, jak wykorzystać powiadomienia push w swoim biznesie i zwiększyć sprzedaż.
Webowe notyfikacje push to stosunkowo nowy kanał marketingu internetowego, który daje możliwość komunikacji z odbiorcami w czasie rzeczywistym. Jest dedykowany nie tylko dużym firmom, ale również tym, które dopiero rozpoczynają działania sprzedażowe. W jaki sposób notyfikacje push mogą pomóc Twojej firmie? Jak przekładają się na konwersję?

Jak działają webowe notyfikacje push?

W pierwszej kolejności warto odpowiedzieć na pytanie, czym jest i jak działa web push. Najprościej mówiąc, to małe prostokątne komunikaty, które wyświetlają się subskrybentowi na ekranie komputera lub smartfona. Pozwalają one na prowadzenie komunikacji z odbiorcą bez konieczności pozyskiwania danych osobowych. Użytkownik otrzymuje powiadomienia w czasie rzeczywistym, niezależnie od tego, czy jest w danej chwili na Twojej stronie czy nie. Konieczne jest jedynie, by miał włączoną przeglądarkę. Powiadomienia nie mogą przejść niezauważone, szczególnie jeżeli zastosujemy chwytliwy tytuł, interesującą, spersonalizowaną treść oraz grafikę przyciągającą uwagę.
Powiadomienia push web nazywane są następcą e-mail marketingu. Przewaga notyfikacji polega przede wszystkim na krótszej drodze w dotarciu odbiorcy do interesujących go treści. Wystarczy, że z poziomu przeglądarki zapisze się do bazy subskrybentów, a po otrzymaniu spersonalizowanej treści jednym kliknięciem przejdzie na dedykowaną stronę. W przypadku newsletterów użytkownik musi wejść na skrzynkę mailową, odczytać wiadomość (często wpada do SPAMu), a następnie kliknąć, by przejść na stronę docelową. Dlaczego jeszcze webowe notyfikacje push  są tak efektywną formą komunikacji z użytkownikami?

Skuteczność webowych kampanii push

Statystyki mówią same za siebie – notyfikacje push web odznaczają się 10 razy wyższą konwersją niż z innych źródeł, średni CTR z dostarczonych powiadomień wynosi ponad 21%, a swoim zasięgiem obejmuje ponad 74% internautów. Ponadto powiadomienia push wywołują silne wrażenie pilności. Nie chcemy przegapić korzystnego rabatu, darmowej dostawy czy treści dopasowanych do naszych zainteresowań. Sama reakcja na komunikat push zajmuje zaledwie kilka sekund.
Powiadomienia push są skutecznym kanałem optymalizacji konwersji na stronie internetowej lub w e-sklepie. Dają możliwość wchodzenia w interakcję z użytkownikiem podczas procesu zakupowego oraz automatycznego reagowania na działania w czasie rzeczywistym.

Jak wykorzystać komunikację za pomocą webowych notyfikacji push?

Komunikaty push web sprawdzają się, gdy chcemy być w stałym kontakcie z odbiorcami i budować społeczność wokół swojej marki. Dedykowane są między innymi sklepom internetowym, stronom firmowym, a także blogerom. Jakie role pełnią internetowe kampanie push? Po pierwsze sprzedażową. Dzięki notyfikacjom mamy możliwość ratowania porzuconych koszyków, oferowania dedykowanych zniżek, generowania ruchu na stronie, a także wykorzystania działań cross-sellingowych i up-sellingowych. Kampanie z wykorzystaniem powiadomień  push pełnią również rolę wizerunkową. Poprzez komunikaty możemy dystrybuować treści poradnikowe, edukować odbiorców czy inspirować do wykorzystania zakupionych produktów. Jednym zdaniem – wysyłane notyfikacje nie pozwolą zapomnieć o Twojej marce.

Podobne wpisy

Jak zwiększać sprzedaż za pomocą marketing automation?

Obecnie marketing automation jest standardem w świecie e-commerce. Stosowanie automatyzacji daje ogromne możliwości nawiązywania i podtrzymywania [...] Czytaj więcej

Jak (automatycznie) wpływać na poprawę doświadczenia klienta?

Niezależnie od podejmowanych działań marketingowych, to właśnie moment zakupu weryfikuje skuteczność całego procesu. Shopping Experience to ca [...] Czytaj więcej

Jak pisać dobre wiadomości powitalne? Poradnik copywritera

Pierwsza wiadomość, którą otrzymuje użytkownik po kontakcie z marką wywiera pewne wrażenia. Mogą być pozytywne, jeżeli odbiorca poczuje się [...] Czytaj więcej