Blog PushAd

Tani marketing – czy to możliwe?

Działania marketingowe mogą być zarówno tanie, jak i skuteczne – pod warunkiem, że odpowiednio dobierzemy narzędzia i dobrze poznamy grupę docelową. W obecnych czasach małe firmy, które dysponują niewielkim budżetem, nie są skazane na porażkę. Jak bez dużych nakładów finansowych wypromować markę?

Marketing wirusowy

Marketing wirusowy polega na promowaniu produktów lub usług za pomocą niekonwencjonalnych technik. Niskobudżetowa promocja wymaga przede wszystkim dużego zaangażowania, otwartości i kreatywności. Dobry pomysł na grafikę, innowacyjne hasło reklamowe, real time marketing czy kreatywna reklama outdoorowa, którą użytkownicy chętnie będą udostępniać w sieci, mogą wygenerować ogromny zasięg, rozchodząc się wirusowo.

User Experience

User Experience to całość wrażeń, jakich doświadcza odbiorca podczas kontaktu z daną firmą. Przeważnie konsument w pierwszej kolejności styka się ze stroną internetową marki. Powinna być wysoce intuicyjna, przyjazna i zaprojektowana z myślą o potrzebach użytkownika. W e-commerce konsumenci nie tylko kierują się ceną towaru, ale również funkcjonalnością, emocjami i obsługą klienta. Te subiektywne doświadczenia mają wpływ na decyzje zakupowe, dlatego warto zadbać o czytelność strony, szybkość ładowania, design, skuteczną nawigację oraz dobrej jakości grafiki.

Content marketing

Stosunkowo tanim, ale nieco pracochłonnym zadaniem jest prowadzenie bloga firmowego. To świetne narzędzie do promowania swoich usług lub produktów. Content marketing nie jest typową reklamą. Ma na celu dostarczanie wiedzy czytelnikom, rozwiązywanie problemów, edukację odbiorców, a także rozrywkę. Na marketing treści składają się również ciekawe grafiki, infografiki czy materiały wideo.

Dystrybucja treści

Posiadanie ciekawych treści w postaci artykułów czy grafik jest niewystarczające. Warto dobrze zastanowić się, gdzie będziemy dystrybuować content. Pierwszą myślą są oczywiście media społecznościowe. Jak się okazuje, obecność w social media może przełożyć się na sprzedaż – użytkownicy chętnie dzielą się informacjami dotyczącymi swoich zakupów, tym samym wpływając na decyzje zakupowe swoich znajomych. Jednak to nie wszystko, marki obecne w mediach społecznościowych cieszą się większą sympatią i zaufaniem, co również ma wpływ na odbiór i zasięg marki. 

Niezwykle ważnymi kanałami dystrybucji treści są powiadomienia push (web push notification) i email marketing. Mają dwie podstawowe zalety – dobrze konwertują i są stosunkowo tanimi narzędziami. Web push notification jest znakomitym uzupełnieniem newsletterów. Powiadomieniami push można zarządzać za pomocą narzędzia do marketing automation, jakim jest PushAd. Niektóre marki traktują powiadomienia push jako ich następcę. Na dobre zagościły w strategiach marketingowych nowoczesnych firm, między innymi ze względu na najwyższy poziom konwersji w porównaniu do innych źródeł. Średni CTR z web push notification wynosi ponad 21%.

Cross promotion

Cross marketing pozwala na dotarcie do nowych użytkowników poprzez wzbogacenie marki o dodatkowe wartości we współpracy z inną marką. Dobrym przykładem jest podjęcie wspólnych działań marketingowych. Przykład: producent pralek współpracujący z producentami detergentów. Sprzedaż komplementarna pomaga firmom zwiększyć zwrot z inwestycji poprzez lepsze wykorzystanie posiadanych zasobów marketingowych. Jest to stosunkowo niedroga, ale skuteczna technika dotarcia do nowych klientów.

Podobne wpisy

9 strategii marketingowych dla e-commerce, które zwiększą Twoją sprzedaż

Marketing internetowy oferuje sklepom internetowym wiele narzędzi i sposobów na zwiększenie sprzedaży. Wszystkie działania mogą przynosić efekt [...] Czytaj więcej

Jak podnieść świadomość w mediach społecznościowych?

Istnieje co najmniej kilka skutecznych sposobów, które pozwolą zwiększyć świadomość marki w mediach społecznościowych. Udostępnianie postó [...] Czytaj więcej

13 sposobów na podniesienie konwersji w Twoim e-sklepie

Współczynnik konwersji jest jednym z najważniejszych parametrów obrazujących skuteczność kampanii marketingowych. Konwersją może być dokonan [...] Czytaj więcej