Powiadomienia push dają jeszcze większe możliwości klientom aplikacji bankowych. Sprawdź, dlaczego warto z nich korzystać!
Dzięki nowym technologiom, takim jak płatności elektroniczne, można wykonywać operacje jeszcze łatwiej i szybciej. Dotyczy to również bankowości i wszelkich operacji wykonywanych za pomocą smartfona. Banki stale udoskonalają zabezpieczenia i oferują jeszcze lepsze metody autoryzacji operacji bankowych.
Bezpieczeństwo danych
Wraz z rozwojem bankowości mobilnej pojawiły się przestępstwa związane z dostępem do danych osobowych i pieniędzy. Phishing, czyli wyłudzanie danych, to chyba najpopularniejsza metoda hakerów, polegająca na podszywaniu się przestępcy pod bank w celu uzyskania konkretnych informacji. Już na etapie pobierania aplikacji należy sprawdzić jej wiarygodność. Równie szerokie pole manewru daje przestępcom nieaktualizowane oprogramowanie. W przypadku zgubienia telefonu niestety łatwo możemy pozbyć się środków z konta bankowego.
Autoryzacja w bankowości mobilnej
Większość aplikacji mobilnych banków oferuje metodę autoryzacji operacji za pomocą SMS-a z hasłem lub kodów jednorazowych. Wraz z rozwojem nowych technologii pojawiła się możliwość uwierzytelniania i potwierdzania transakcji za pomocą powiadomień push. Innowacyjne rozwiązanie pozwala na uzyskanie większego poziomu bezpieczeństwa. Wykonując operacje na rachunku bankowym, na telefon komórkowy otrzymuje się powiadomienie push, dzięki któremu można autoryzować lub anulować transakcję.
Powiadomienia o operacjach na rachunku
Powiadomienia push to dodatkowa funkcja, dzięki której klienci zostają informowani o najważniejszych zdarzeniach na rachunku. Jest to zdecydowanie nienachalna forma komunikacji z odbiorcami, ponieważ sami mogą decydować, o czym bank będzie ich informował. Zdarzenia dotyczą między innymi operacji wychodzących, przychodzących i kartowych. Klienci banku mogą również zostać powiadomieni o zbliżających się płatnościach i okazjach. Powiadomienia push w aplikacjach czy web push notification bazująca na przeglądarkach, pozwalają na proaktywną komunikację z klientami, jednocześnie zachowując neutralny i nienachalny przekaz.
Push w aplikacjach i web push notification jako narzędzie marketingowe
Zarówno powiadomienia push w aplikacjach, jak i web push notification mają wiele zalet, a jedną z nich jest możliwość spersonalizowania komunikatów, co z kolei przekłada się na efektywność działań marketingowych. W przypadku push w aplikacjach powiadomienia zostaną wyświetlone nawet, gdy aplikacja nie jest uruchomiona. Wszelkie informacje o promocjach będą bezpośrednio przekazywane do użytkowników urządzeń mobilnych. Web push notification jest zupełnie inną technologią bazującą nie na aplikacjach, ale przeglądarkach internetowych.