Blog PushAd

InPost

InPost zmienia sposób komunikacji z klientami

InPost stworzył aplikację dającą swoim klientom jeszcze większą ochronę przed wyłudzaniem danych. Sprawdź najważniejsze funkcjonalności InPost Mobile!

Paczkomatów chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Firma InPost wciąż rozbudowuje swoją infrastrukturę. W 2019 roku funkcjonuje więcej Paczkomatów niż placówek Poczty Polskiej! Jak w przypadku wszystkich operatorów logistycznych, również InPost boryka się z problemem wyłudzania pieniędzy lub pozyskiwania wrażliwych danych klientów. Jednak firma rozwiązała ten problem za pomocą intuicyjnej aplikacji.

Dopłata za paczkę?

Firma InPost do tej pory wysyłała do swoich klientów wiadomości związane ze statusem przesyłki. Jednak odbiorca nigdy nie otrzymywał od firmy SMS-ów z informacją o konieczności dopłaty za paczkę, tym bardziej przez zewnętrzne linki. Niczego nieświadomy adresat, klikając w podany link, zostawał przekierowany do fałszywej strony internetowej. Tym sposobem hakerzy mogli z łatwością pozyskać numery kont bankowych lub inne wrażliwe dane. Masowe próby ataków zmusiły InPost do podjęcia decyzji o całkowitym wyłączeniu powiadomień SMS, jednocześnie oferując wygodne i intuicyjne rozwiązanie, czyli aplikację mobilną.

InPost Mobile

Operator uruchomił aplikacje InPost Mobile, która ma na celu zapewnienie większej ochrony swoim klientom oraz usprawnienie procesu odbierania paczek. Jest to najbezpieczniejszy sposób ochrony danych osobowych klientów, który w pełnym zakresie uniemożliwia dostęp do zamówień osobom niepożądanym. Aplikacja powiadamia między innymi o zmianie statusu paczki i przypomina o odbiorze przesyłki. Dodatkowo w InPost Mobile jest dostępna mapa z najbliższymi Paczkomatami oraz Punktami Odbioru Przesyłek. Dzięki wykorzystaniu danych lokalizacyjnych z GPS telefonu z łatwością można sprawdzić, jak dojechać do danego Paczkomatu. Ponadto aplikacja pokaże trasę przesyłki do Paczkomatu.

W aplikacji znajduje się kod odbioru lub dedykowany QR kod, dzięki czemu odbieranie paczek jest jeszcze szybsze. Na ekranie startowym widoczne są informacje o wszystkich przesyłkach przypisanych do numeru telefonu, a lista przesyłek jest automatycznie tworzona w panelu. To niezwykle wygodne i użyteczne funkcje, które umożliwiają zarządzanie paczkami InPost. Darmowa aplikacja jest dostępna na Androida oraz iOS.

Web push notification a push w aplikacjach mobilnych

W InPost Mobile znajdziemy jeszcze jedną przydatną funkcję, czyli powiadomienia push, dzięki którym nie będziemy musieli pamiętać o każdej paczce. Notyfikacje wyświetlą się przy każdej zmianie statusu przesyłki. Będąc w pobliżu Paczkomatu, na ekranie telefonu pojawi się wiadomość dotycząca możliwości odebrania paczki. Specjalna usługa geofencing działa, nawet gdy nie jesteśmy zalogowani do aplikacji. 

Na urządzeniach mobilnych mamy do czynienia z dwoma typami powiadomień. Pushe aplikacyjne i pushe webowe (web push notifications). Te pierwsze dostarczane są tylko na telefonach, za pośrednictwem zainstalowanej na telefonie aplikacji, zaś te drugie – zarówno na desktopach jak i na telefonach z Androidem (iPhone nie wspiera niestety web push notifications) i dostarczane są za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Podobne wpisy

AdPop – rozwiązanie problemu blokowania powiadomień web push

Przeglądarki internetowe Firefox oraz Chrome zaczęły blokować spamowe popupy – notyfikacje web push. Wielu wydawców czy właścici [...] Czytaj więcej

Web push vs newsletter – plusy i minusy, porównanie

Jakie są zalety i wady powiadomień push i newsletterów? Które narzędzie jest bardziej efektywne w przypadku realizacji kampanii reklamowych? Podp [...] Czytaj więcej

Jak można korzystać z lokalizacji w powiadomieniach push?

Czym jest geolokalizacja w powiadomieniach push? Jak mechanizm wpływa na efekty działań reklamowych? Podpowiadamy! Powiadomienia push (ang. push ad [...] Czytaj więcej