Blog PushAd

Powiadomienia push

Powiadomienia push – jak mogą ułatwić życie klientowi?

Planujesz kampanię z użyciem powiadomień push? Postaw na personalizację i sprawdź, jakie korzyści uzyska twój klient!

Powiadomienia push to doskonałe narzędzie dla przedsiębiorstw, które chcą zbudować długotrwałą relację z klientami lub zachęcić nowych odbiorców do odwiedzenia strony internetowej. Jednak nie tylko firmy czerpią dużą korzyść z wysyłania notyfikacji. Internauci są coraz bardziej wymagający i chcą otrzymywać wartościowe i spersonalizowane treści. To wszystko są w stanie zapewnić powiadomienia. Dlaczego jeszcze klienci lubią otrzymywać notyfikacje?

Oszczędność czasu

Z perspektywy subskrybenta powiadomienia push pozwalają zaoszczędzić czas. Nie ma konieczności wchodzenia na ulubione strony internetowe lub na skrzynkę mailową w oczekiwaniu na wartościowe treści. Ma to szczególne znaczenie, jeżeli odbiorca chce śledzić najważniejsze informacje z różnych stron internetowych.

Okienko pojawiające się na ekranie zachęca do kliknięcia – działa w tym przypadku wrażenie pilności. Jednak należy pamiętać, aby przekaz był krótki i zachęcający. Powinien w skrócie opisywać tematykę artykułu lub ofertę sklepu online oraz zawierać zachęcające call-to-action. Dzięki notyfikacjom każdy marketer może sprawdzać, które komunikaty są najbardziej efektywne i określić najskuteczniejszy czas wysyłki.

Interesujące treści zawsze pod ręką

Wyprzedaż kolekcji w sklepie online? Newsy branżowe? A może atrakcyjne rabaty? Odbiorcy lubią otrzymywać powiadomienia, które są dla nich przydatne i korzystne. W końcu mogą zaoszczędzić pieniądze lub być na bieżąco z informacjami pojawiającymi się na ulubionej stronie internetowej. Notyfikacje są skrojone na potrzeby osób, które chcą otrzymywać wiadomości w czasie rzeczywistym. Ma to na przykład zastosowanie w sporcie – zmiany w składzie drużyny, czerwona kartka dla zawodnika czy aktualny wynik meczu.

To tylko niektóre możliwości, jakie dają powiadomienia push. Idąc za ciosem, kluby sportowe mają możliwość utrzymywania stałego kontaktu i wzmacniania relacji z kibicami. Notyfikacje nie tylko informują o aktualnym wyniku meczu, ale również dostarczają atrakcyjne oferty i zniżki od firm wspierających klub. Jest to więc wartość dodana zarówno dla reklamodawców, jak i subskrybentów.

Koniec ze spamem

Powiadomienia push to przestrzeń wolna od spamu. Nie wymaga od odbiorców opuszczenia „strefy komfortu” – jeśli chce otrzymywać wartościowe treści, nie musi zaglądać do skrzynki e-mailowej. Wiadomości ukazują się nawet po zamknięciu danej strony internetowej. Jeżeli komunikaty są spersonalizowane, stają się bardzo przyjemną i oczekiwaną formą kontaktu ze strony marek. Odbiorca, zapisując się na notyfikacje, nie musi podawać adresu e-mail, numeru telefonu lub innych wrażliwych danych. Powiadomienia push wykorzystują jedynie informacje przeglądarki internetowej i na ich podstawie identyfikują subskrybenta.

Chyba każdy z nas otrzymuje od czasu do czasu e-maila z informacją o wyrażeniu zgody na przesłanie oferty drogą mailową. Często traktujemy to jako spam i pomijamy informacje. Zwyczajnie takie wiadomości mogą być niechciane. Kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt e-maili dziennie może stworzyć prawdziwy chaos w skrzynce. Użytkownik w takiej sytuacji nie ma czasu, aby zapoznać się z każdą wiadomością i po prostu je kasuje. Wniosek jest prosty – internauta woli samodzielnie określać, jakie informacje chce otrzymywać. Takie możliwości dają powiadomienia push.

Podobne wpisy

Konwersja, retencja, ROI, Opt-In… co to wszystko znaczy? Słowniczek marketera

Czy wiesz, co oznaczają podstawowe pojęcia w marketingu? Poznaj je, by tworzyć jeszcze skuteczniejsze kampanie reklamowe!W obecnych czasach marketi [...] Czytaj więcej

AdPop – jedno narzędzie, mnóstwo możliwości

Prowadząc sklep internetowy, na pewno borykasz się z problemem porzucanych przez klientów koszyków czy niedokończonych transakcji. Jak pokazują [...] Czytaj więcej

Jak używać web pushy jako funkcjonalności aplikacji, a nie narzędzia reklamowego?

Aplikacje mobilne oferują użytkownikom coraz więcej udogodnień. Jednym z nich są komunikaty push. Jak ich używać i dlaczego warto wprowadzić j [...] Czytaj więcej