Blog PushAd

Jak zwiększyć sprzedaż za pomocą nowych kanałów konwersji?

Jak podnieść konwersję i zyski firmy? Sprawdź nowe kanały komunikacji, które pozwolą efektywnie zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym.

Współczynnik konwersji to kluczowe pojęcie mające w dużym stopniu wpływ na powodzenie oraz efektywność prowadzonego sklepu online. Kluczem do sukcesu w e-commerce jest ciągłe testowanie i wdrażanie usprawnionych rozwiązań. Jak zwiększyć sprzedaż i podnieść konwersję?

Co to jest konwersja i wskaźnik konwersji?

W marketingu internetowym konwersja odnosi się do celów osiąganych przy pomocy sklepów internetowych. Może to być:

    • dokonanie zakupu przez klienta,
  • zapisanie do newslettera,
  • wypełnienie formularza,
  • zarejestrowanie nowego konta,
  • liczba odwiedzonych podstron podczas wizyty.

Cel powinien być jasno określony – na przykład dokonanie zakupu przez klienta na kwotę przekraczającą 200 zł. Wskaźnik konwersji (ang. conversion rate) stanowi informację o efektywności sklepu online – jaki procent użytkowników zrealizował dany cel. Oblicza się go za pomocą wzoru:

Wskaźnik konwersji = (ilość wykonywanych czynności, które są pożądane na stronie www / ilość unikalnych odwiedzin na stronie) x 100%

Prowadząc sprzedaż online, niezwykle ważna jest optymalizacja współczynnika konwersji i maksymalizacja szans na to, że dany użytkownik podejmie pożądaną akcję. Wysoki współczynnik konwersji oznacza większy sukces sklepu online oraz dowodzi skuteczności kampanii reklamowej. Jak poprawić wskaźnik konwersji?

User experience – analiza użyteczności strony internetowej

User experience to całość doświadczeń użytkowników podczas odwiedzin w sklepie internetowym. Obejmuje szeroki zestaw odczuć, na przykład łatwość obsługi strony, wygodę czy satysfakcję z zakupów. User experience wpływa bezpośrednio na najważniejsze wskaźniki wydajności, czyli współczynnik konwersji, średnią wartość zakupu, okres retencji oraz częstotliwość zakupów. Usatysfakcjonowani klienci, którzy gotowi są polecić dany sklep internetowy, chętniej do niego powrócą, aby dokonać kolejnych zakupów. Innymi słowy, dbając o pozytywne doświadczenia potencjalnych klientów, można zbudować większą lojalność wobec firmy.

Jak poprawić user experience, prowadząc sprzedaż online? Przede wszystkim warto zoptymalizować całą ścieżkę sprzedaży oraz zadbać o obsługę sprzedażową i posprzedażową. Użytkownicy strony powinni móc płynnie przechodzić od jednej zakładki do następnej, natomiast elementy rozpraszające ich uwagę należy ograniczyć do minimum.

Warto pamiętać, że klienci uwielbiają wszelkiego rodzaju wyprzedaże czy promocje, dlatego warto powiadomić ich o dodatkowych korzyściach, między innymi wykorzystując powiadomienia push i newslettery. Równie ważne są opinie zbierane bezpośrednio od klientów, poprawienie szybkości witryny, tworzenie efektywnych CTA, zadbanie o intuicyjność w panelu nawigacji oraz funkcji wyszukiwania, a także uproszczenie formularza zamówienia.

Podobne wpisy

Web push i niezależne sieci reklamowe, czyli jak w erze konsumentów digital native nie być digital naive

Konsumenci z pokolenia digital native stanowią bardzo wymagającą grupę docelową. Jak przekonać odbiorcę do swojej marki, będąc przy tym auten [...] Czytaj więcej

Jak przeskoczyć z początku lejka sprzedażowego do momentu zakupu z powiadomieniami push?

Lejek sprzedażowy składa się z kilku ważnych etapów prowadzących do sprzedaży. Dlaczego warto tworzyć lejki sprzedażowe i jakie daje to korzy [...] Czytaj więcej

Marketing miejsc, czyli bliższa koszula ciału. Jak zaplanować lokalny growth hacking?

Growth hacking to doskonała alternatywa dla tradycyjnego modelu marketingu. Jak zaplanować działania na rynku lokalnym i zwiększyć sprzedaż? Nie [...] Czytaj więcej