Blog PushAd

Analiza danych e-commerce za pomocą Google Analytics

Google Analytics jest ogromnym źródłem wiedzy o zachowaniach użytkowników. Dostępne raporty ukazują między innymi, które produkty najlepiej się sprzedają, jaki wpływ na sprzedaż mają kody rabatowe, na jakim etapie ścieżki zakupowej użytkownicy porzucają sklep czy jaki sposób prezentacji listy produktów jest najefektywniejszy.

Analizując dane za pomocą Google Analytics, możemy rozwiązać podstawowe problemy i wdrożyć zmiany, które będą miały bezpośredni wpływ na wyższy współczynnik konwersji (conversion rate), skuteczniejsze działania marketingowe czy wyższą średnią wartość koszyka.

Prowadząc sprzedaż online, moduł e-commerce w Google Analytics jest kluczową sekcją do analizy skuteczności sklepu internetowego, także poszczególnych produktów czy kategorii. Dzięki dokładnej analizie będziemy mogli podjąć trafniejsze decyzje na temat tego, które produkty promować. Jakie kategorie warto rozbudować. Które strony w sklepie online powodują porzucenia witryny.

Aktywizacja klientów

Każdy klient potrzebuje powodu, by odwiedzić dany sklep internetowy, dlatego większość z nich powinna regularnie o sobie przypominać. A tym samym zachęcać do ponownego skorzystania z oferty. Możliwości jest bardzo dużo, między innymi:

Należy pamiętać, że odbiorcy najchętniej angażują się w interakcje z treściami, które bezpośrednio odpowiadają na ich potrzeby i oczekiwania. Tym sposobem możemy poprawić wskaźnik konwersji (conversion rate) i pozyskać lojalnych klientów.

Jednym z narzędzi oferujących najwyższy poziom konwersji w mediach są powiadomienia push – średni CTR z dostarczonych komunikatów push sięga prawie 20%. Dzięki wysyłce notyfikacji możemy nie tylko informować o wyprzedażach, rabatach czy promocjach, lecz także dzielić się interesującymi dla użytkowników treściami.

Podobne wpisy

Jak zwiększać sprzedaż za pomocą marketing automation?

Obecnie marketing automation jest standardem w świecie e-commerce. Stosowanie automatyzacji daje ogromne możliwości nawiązywania i podtrzymywania [...] Czytaj więcej

Jak (automatycznie) wpływać na poprawę doświadczenia klienta?

Niezależnie od podejmowanych działań marketingowych, to właśnie moment zakupu weryfikuje skuteczność całego procesu. Shopping Experience to ca [...] Czytaj więcej

Jak pisać dobre wiadomości powitalne? Poradnik copywritera

Pierwsza wiadomość, którą otrzymuje użytkownik po kontakcie z marką wywiera pewne wrażenia. Mogą być pozytywne, jeżeli odbiorca poczuje się [...] Czytaj więcej