Blog PushAd

Notyfikacja push

Notyfikacja push w aplikacjach festiwalowych

Powiadomienia push dają korzyści nie tylko uczestnikom festiwalów muzycznych, ale również organizatorom. W jaki sposób można je wykorzystać?

Polskie festiwale muzyczne potrafią gromadzić w jednym miejscu nawet kilkaset tysięcy osób. Dobra organizacja sprawia, że uczestnicy mogą uniknąć chaosu i po prostu świetnie się bawić przy dźwiękach ulubionej muzyki. Obecnie jednym z kluczowych narzędzi, które pomaga zapanować nad wydarzeniem, stają się festiwalowe aplikacje mobilne. Organizatorzy mają teraz do dyspozycji jeszcze jedno użyteczne narzędzie – powiadomienia push. W jaki sposób wykorzystać notyfikacje w aplikacji festiwalowej?

Dlaczego warto korzystać z aplikacji festiwalowych?

Większości z nas coraz trudniej wyobrazić sobie funkcjonowanie bez smartfona. Chociaż z jednej strony wyjazd na festiwal można potraktować jako swego rodzaju digital detox i przynajmniej przez kilka dni spoglądać w ekran nieco rzadziej, jednocześnie pragniemy dzielić się swoimi wrażeniami w mediach społecznościowych, a także zdobywać informacje o samym wydarzeniu. Aplikacje festiwalowe są bardzo wygodne, a przy okazji stanowią kompromis pomiędzy odpoczynkiem od internetu a możliwością śledzenia wydarzeń z festiwalu, który w końcu na kilka dni staje się naszym drugim domem.

Z punktu widzenia organizatora aplikacja mobilna stanowi dodatkową przestrzeń do promocji sponsorów festiwalu, która wcale nie musi być kłopotliwa dla uczestników. Nikomu nie przeszkadza logo, identyfikacja wizualna czy oznaczenie na mapie stoisk sponsorów. Przekłada się to na wyższy budżet festiwalu, na czym korzystają organizatorzy, ale także uczestnicy, którzy mogą w ten sposób liczyć na więcej atrakcji i ciekawsze koncerty.

Festiwalowe ABC w smartfonie

Aplikacje festiwalowe gromadzą wszystkie najważniejsze informacje związane z wydarzeniem w jednym miejscu. Kluczowe znaczenie odgrywa oczywiście line-up, który trudno zapamiętać, gdy na festiwalu znajduje się kilka odrębnych scen, a na wszystkich z nich koncerty odbywają się od południa do późnych godzin nocnych. Aplikacja mobilna i wspomniane powiadomienia pozwalają uczestnikom lepiej zorientować się w harmonogramie i nie przegapić wyczekiwanych koncertów.

Teren festiwali muzycznych to małe miasteczko, w którym oprócz scen i wydarzeń znajdują się także strefy sanitarne, gastronomiczne, pola namiotowe, szlaki komunikacyjne, przestrzeń komercyjna i oczywiście wejścia na teren imprezy. Aplikacja mobilna pozwala na stworzenie niezwykle użytecznej dla uczestników mapy, dzięki której szybko dostaną się do wybranych punktów i stref.

Ponadto aplikacja na smartfona pozwala organizatorom sprawnie komunikować się z uczestnikami wydarzenia. Może się to okazać kluczowe przy ewentualnych zmianach w harmonogramie imprezy, opóźnieniach, a przede wszystkim w sytuacji kryzysowej. Poprzez aplikację można informować uczestników na przykład o spodziewanym załamaniu pogody. Inne cenne informacje dotyczą zasad dojazdu na imprezę prywatnymi autami.

Czym są powiadomienia push w aplikacjach i jakie dają korzyści?

Aby maksymalnie wykorzystać potencjał festiwalowej aplikacji mobilnej, warto użyć jednocześnie kolejnego nowoczesnego narzędzia, którym są powiadomienia push. Te zwięzłe wiadomości wysyłane są do użytkowników aplikacji mobilnych lub przeglądarek internetowych w formie okienek z krótkim tekstem i grafiką. Są powszechnie stosowane w e-marketingu, gdzie osiągają współczynnik klikalności na poziomie nawet 22%, dystansując tradycyjne formy reklamy, w tym newsletter.

Jednak powiadomienia mają uniwersalne zastosowanie i doskonale sprawdzają się także w aplikacjach festiwalowych. Jednym z nich są oczywiście przypomnienia o nadchodzących wydarzeniach odbywających się na imprezie.

Ale to nie wszystko, ponieważ notyfikacje pomagają organizatorom w kontroli nad przebiegiem festiwalu, na przykład przekazując informacje dotyczące bezpieczeństwa, zasad uczestnictwa w imprezach oraz optymalnych drogach wjazdu i wyjazdu z terenu imprezy. Warto pamiętać, że wciąż świeże dla odbiorców notyfikacje mocno zachęcają do interakcji, z czego mogą korzystać organizatorzy czy sponsorzy, przeprowadzając ankiety dotyczące wydarzenia. Push jako uniwersalne narzędzie, które pozwala wyświetlać komunikaty na urządzeniach mobilnych, niewątpliwie stanowi przyszłość nie tylko aplikacji festiwalowych.

Podobne wpisy

Targetowanie – co to jest?

Im bardziej szczegółowo zostanie określona grupa docelowa, tym kampanie reklamowe będą skuteczniejsze. Nawet najbardziej dopracowany przekaz nie [...] Czytaj więcej

Jak wpływać na doświadczenie klienta za pomocą automatyzacji marketingu?

Marketing Automation nie tylko automatyzuje działania marketingowe, ale również pomaga budować pozytywne relacje z klientami oraz angażować niea [...] Czytaj więcej

Jak realizować cele marketingowe za pomocą narzędzi Marketing Automation?

Jednym z najważniejszych wyzwań przedsiębiorstw jest budowanie i utrzymywanie dobrych relacji z klientami, opartych na zasadach wzajemności. W cza [...] Czytaj więcej