Blog PushAd

Reklamowanie małych przedsiębiorstw

Metody reklamowania małych przedsiębiorstw

Małe przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na wysokobudżetową reklamę. Jak promować mały biznes, aby działania przyniosły realne korzyści?

Prowadząc małą firmę, musimy pamiętać, że jednym z ważniejszych aspektów jest minimalizacja kosztów przy maksymalizacji przychodów. Wbrew pozorom obydwa czynniki się nie wykluczają dzięki skutecznym i stosunkowo niedrogim sposobom dotarcia do potencjalnego klienta.

Pozycjonowanie na długi ogon

Pozycjonowanie na długi ogon (Long Tail) często jest tańsze i nakierowane na bardziej zdecydowanego klienta. Przeważnie są to frazy powyżej trzech słów kluczowych, które wyszukiwane są stosunkowo rzadko, jednak przez konkretnych odbiorców (np. „Jaki garnitur na wesele”). Dużą zaletą pozycjonowania na długi ogon są stosunkowo szybkie efekty przeciwieństwie do konkurencyjnych i krótkich fraz.

Content marketing

Prowadzenie bloga firmowego jest jednym z najczęściej praktykowanych działań content marketingowych. Dzięki publikacji ciekawych artykułów można zainteresować swoim sklepem potencjalnych klientów. Równie ważna jest dystrybucja treści np. poprzez media społecznościowe. Aby podtrzymać zainteresowanie odbiorców, warto systematycznie publikować artykuły, ciekawe grafiki lub infografiki. Blog firmowy może przynieść korzyści również z punktu widzenia pozycjonowania strony www. Należy zadbać o optymalizację wpisów blogowych, wzbogacić je o grafiki, linkowanie wewnętrzne oraz odpowiednio dobrane słowa kluczowe.

Social media (budowanie rozpoznawalności i kreowanie wizerunku)

Obecność w mediach społecznościowych pozwoli w łatwy i praktycznie darmowy sposób docierać z treściami do obecnych i przyszłych klientów, wchodząc z nimi w komunikację. Jednak należy pamiętać, że budowanie społeczności wokół marki wymaga systematyczności, pomysłu i pewnego nakładu pracy. Natomiast dzięki Facebook Ads mamy możliwość pozyskania odbiorców, zwiększenia zasięgu udostępnianych treści czy konkursów. Należy pamiętać, że podstawą funkcjonowania tego typu reklam jest odpowiednie targetowanie.

Powiadomienia push

Powiadomienia push to stosunkowo nowy kanał komunikacji z odbiorcami, jednak ich potencjał został szybko zauważony. Nie tylko duże firmy uwzględniają notyfikacje w swoich działaniach marketingowych. Powiadomienia zmieniają podejście do pozyskiwania użytkowników i potencjalnych klientów. Przede wszystkim jest możliwość ponownego ściągnięcia odbiorców na stronę internetową, budowanie lojalności klientów czy promocji produktów lub wydarzeń. Powiadomienia push są bardzo dobrym narzędziem sprzedażowym – odnotowują 10 razy wyższy poziom konwersji w porównaniu do innych mediów!

Google Ads

Dużą zaletą Google Ads są natychmiastowe efekty. Jeżeli kompania jest dobrze przygotowana, to nawet niewielka kwota może przynieść realne korzyści. Dysponując ograniczonym budżetem, musimy mieć pewność, za co płacimy, dlatego należy odpowiednio dobrać liczbę i rodzaj słów kluczowych, aby reklamę widziały tylko osoby z konkretnej grupy docelowej.

Podobne wpisy

Dlaczego triggery pomogą Ci zwiększyć sprzedaż?

Pracujesz w branży e-commerce i na pewno nie raz zastanawiałeś się co zrobić, by zwiększyć sprzedaż? Użytkownicy PushAd mogą skorzystać [...] Czytaj więcej

AdPop – rozwiązanie problemu blokowania powiadomień web push

Przeglądarki internetowe Firefox oraz Chrome zaczęły blokować popupy – notyfikacje web push. Wielu wydawców&n [...] Czytaj więcej

Web push vs newsletter – plusy i minusy, porównanie

Jakie są zalety i wady powiadomień push i newsletterów? Które narzędzie jest bardziej efektywne w przypadku realizacji kampanii reklamowych? Podp [...] Czytaj więcej