Blog PushAd

Marketing mobilny

Marketing mobilny – czym jest?

Marketing mobilny to nie przyszłość, to teraźniejszość! Sprawdź najskuteczniejsze narzędzia marketingowe i twórz nowoczesne kampanie.
Nowe technologie komunikacji szybko przeniknęły do życia codziennego, zakorzeniając się w codzienności konsumentów. Z tego powodu są tak chętnie wykorzystywane w celach marketingowych. Marketing mobilny nie sprowadza się jedynie do SMS-ów, przybiera za to bardziej innowacyjne formy.

Czym charakteryzuje się marketing mobilny?

Marketing mobilny ma na celu nawiązywanie relacji z użytkownikami urządzeń mobilnych, czyli smartfonów i tabletów. Dzięki nim możemy docierać do coraz większej grupy odbiorców w dowolnym miejscu i czasie. Marketing mobilny buduje u konsumenta przekonanie o otwartości marki na nowe technologie. Kluczem do udanej kampanii marketingowej jest umiejętne budowanie bazy potencjalnych klientów oraz analiza ich działań. Niewątpliwą zaletą marketingu mobilnego jest dotarcie do dużej liczby odbiorców przy relatywnie niskim koszcie. Jakie są najpopularniejsze narzędzia marketingu mobilnego? Na co warto zwrócić uwagę, planując strategią marketingową?

Marketing mobilny – najważniejsze narzędzia

Marketing mobilny często kojarzy nam się z wiadomościami SMS lub MMS. Krótkie wiadomości przypominają o aktualnych promocjach czy też informują o nowościach w ofercie. Wykorzystując kanał mobile, niezwykle ważne jest trzymanie się zasady permission marketing, czyli wysyłania wiadomości wyłącznie do osób, które podały numer telefonu i wyraziły zgodę na otrzymywanie informacji.
Marketing mobilny ma różne oblicza. W obecnych czasach bardzo istotną częścią kampanii marketingowych są powiadomienia push. Mogą się wyświetlać zarówno w aplikacjach, jak i na stronach internetowych. Kanał mobilny bez wątpienia jest przyszłością szybkiej i skutecznej komunikacji z konsumentami. Warto pamiętać, aby krótkie wiadomości były targetowane na określone grupy docelowe dzięki umiejętnej segmentacji.
Messenger to również fantastyczne miejsce do realizowania skutecznych kampanii marketingowych. Może stanowić uzupełnienie kampanii SMS-owych lub powiadomień push. Z Messengera każdego dnia korzystają setki tysięcy ludzi, co zdecydowanie ułatwia budowanie ogromnej bazy odbiorców i daje możliwość dokładnego targetowania.
Nie można nie wspomnieć o Google Ads, które pozwala na wyświetlanie przekazu marketingowego użytkownikom urządzeń mobilnych. Grupę docelową możemy zawęzić nawet do konkretnych zainteresowań lub cech demograficznych użytkownika. Marketing mobilny działa również w sieci GDN (Google Display Network). Pozwala na placement reklam w aplikacjach mobilnych. Tworząc kampanię, należy zwrócić szczególną uwagę na analizę zachowań potencjalnych klientów i targetowanie na odpowiednią kategorię aplikacji.

Jak wykorzystać potencjał marketingu mobilnego?

Nikogo nie trzeba przekonywać, że marki, które idą z duchem czasu i oferują nowoczesne formy komunikacji, są lepiej odbierane przez konsumentów. Mają oni swoje wymagania i oczekiwania, które potrafi zapewnić marketing mobilny. Liczą się przede wszystkim spersonalizowany przekaz, szybkość działania oraz oczywiście korzyści dla klienta. Możemy spotkać się z opinią, że np. powiadomienia push są następcą e-mail marketingu. Nie jest to do końca prawda, ponieważ wszystkie narzędzia (w tym: narzędzie do marketing automation, jakim jest PushAd) mogą stanowić synergiczne połączenie dające najlepsze efekty. Kluczowe jest poznanie swoich odbiorców i dostarczanie im tego, czego oczekują.

Podobne wpisy

Lead nurturing

6 sposobów na większe i bardziej konwertujące leady

Proces lead nurturing składa się z kilku ważnych etapów, które mają za zadanie budować świadomość marki i zachęcić do skorzystania z ofert [...] Czytaj więcej

8 twardych danych, które przekonają Cię do marketing automation

Automatyzacja marketingu nie jest już nowością na rynku, jednak nadal wiele firm nie bierze jej pod uwagę w strategiach marketingowych. Narzędzia [...] Czytaj więcej
Jak skuteczniej zdobywać klientów!

Poradnik lead scoringu: dowiedz się, jak skuteczniej zdobywać klientów!

Klienci są najważniejszym ogniwem wszystkich procesów biznesowych, dlatego wszelkie działania marketingowe muszą opierać się na ich oczekiwania [...] Czytaj więcej