Blog PushAd

Zbieraj leady korzystając z powiadomień web push!

Jako właściciel firmy w branży e-commerce na pewno zdajesz sobie sprawę, jak istotne jest pozyskiwanie nowych leadów sprzedażowych. Jeśli dopiero zaczynasz prowadzić swój biznes lub chcesz poznać różne pomysły na ich pozyskanie, znajdziesz je w naszym artykule.  

Leadem sprzedażowym nazywamy osoby lub firmy, które są zainteresowane Twoją ofertą lub rozpoczęciem współpracy. Tłumacząc wprost – lead to potencjalny klient, który wypełnił formularz kontaktowy, wysłał zapytanie dotyczące oferty lub skontaktował się z Twoją firmą telefonicznie, lub mailowo.  

Jeśli nie chcesz czekać, aż potencjalny klient wykona ruch, warto zainteresować się różnorodnymi sposobami i działaniami marketingowymi w obrębie Twojej strony internetowej. Wśród nich wymienić możemy:  

  • content marketing,  
  • reklamy Google Ads  
  • social marketing  
  • skorzystać z usług agencji specjalizujących się w zbieraniu leadów sprzedażowych  
  • skorzystać z narzędzia PushAd  

Warto wiedzieć, że pozyskiwanie leadów sprzedażowych wygląda całkowicie inaczej w branżach B2B czy B2C, co potwierdzają wyniki poniższego badania przeprowadzonego przez HubSpot w roku 2017: 

Źródło: HubSpot – “Where Do Marketers Get Leads?” Publikacja z 03/06/2013 zaktualizowana 05/09/2017 

Decydując się na wybór sposobu, dzięki któremu pozyskamy nowe leady sprzedażowe, warto poznać te najbardziej popularne.  

Blog firmowy  

Nim użytkownik, który odwiedził Twoją stronę internetową stanie się potencjalnym Klientem, chce zapoznać się z ofertą. Dobrym pomysłem jest stworzenie działu “blog”, gdzie umieścisz treści związane z content marketing. W treści dodaj nienachalne banery i przyciski call to action, które zachęcą do konwersji. 

Video marketing 

Video i transmisje live to co prawda najbardziej czasochłonne i kosztowne formy marketingu treści. Jednak, jeśli umieścisz w nich odpowiednie elementy, które pozwolą klientom na przechodzenie na Twoją stronę, ofertę czy do bezpośredniego kontaktu z działem obsługi, zwiększy to prawdopodobieństwo uzyskania nowych leadów sprzedażowych.  

E-mail marketing  

Newslettery uznawane są przez marketerów z branży B2B za jedne z najczęściej używanych sposobów na pozyskanie leadów sprzedażowych. Jednak po wejściu zmian związanych z RODO, istotne jest, by adresy mailingowe zostały pozyskane legalnie. Dlatego tak ważne jest aby formularze zapisu do newslettera muszą być atrakcyjne na tyle, by potencjalny klient się do nich zapisał, a kolejne wiadomości, które wysyłasz, nie trafiły do folderu SPAM.  

Notyfikacje web push  

Bardzo łatwym w obsłudze narzędziem, którego celem ma być zwiększenie sprzedaży jest PushAd. Notyfikacje web push są to krótkie komunikaty wyświetlane za pośrednictwem przeglądarek internetowych. Co ważne, narzędzie jest w pełni przyjazne ustawie RODO – wysyłanie komunikatów odbywa się bez zbierania adresów mailowych, numerów telefonów. Wystarczy, że odwiedzający Twoją stronę internetową wyrażą zgodę na otrzymywanie powiadomień. Wykorzystując PushAd, wysyłaj do swoich subskrybentów komunikaty zachęcające do skorzystania z promocji czy odwiedzenia danej strony internetowej.  

 Źródło: HubSpot – “Where Do Marketers Get Leads?” Publikacja z 03/06/2013 zaktualizowana 05/09/2017

Podobne wpisy

Brief kreatywny – jak go zrobić, żeby klient i agencja byli zadowoleni?

Mogłoby się wydawać, że przygotowanie briefu to prosta sprawa, jednak w praktyce może się okazać trudną i wyboistą drogą. Im bardziej złoż [...] Czytaj więcej

Atrybucja, czyli jak zrozumieć dane o swoich klientach. Co punkty styku mówią o konwersjach?

Aby podjąć decyzję o zakupie produktu, użytkownik najczęściej wykonuje więcej niż jedną interakcję w sklepie internetowym. Atrybucja to znac [...] Czytaj więcej

Jaka może być rola personal brandingu w strategii marketingowej marki?

Budowanie marki osobistej pozwala tworzyć świadomą ścieżkę kariery. Dotyczy to zarówno jednoosobowych firm, jak i stanowisk eksperckich wewnąt [...] Czytaj więcej