Blog PushAd

Powiadomienia web push nie są blokowane przez AdBlocka!

Czy Twoi kliencie blokują Twoje reklamy w Internecie 

Nie jest tajemnicą, że osoby, które dostarczają treści w Internecie (media społecznościowe, wydawcy gazet czy właściciele blogów) zwłaszcza utrzymują się ze sprzedaży swojej przestrzeni reklamowej. Jak słusznie zauważyła fundacja Panoptykon w swoim raporcie Śledzenie i profilowanie w sieci z 2019 roku, w ostatnich latach zmieniły się oczekiwania reklamodawców – nie liczy się już, do ilu osób dotarł przekaz, ale ile z nich pozytywnie na nią zareagowało. Co to dokładnie znaczy?

Pozytywną reakcją na reklamę jest na przykład pozostawienie swoich danych kontaktowych lub zakup danych produktów. Okazuje się, że im lepiej stargetowana reklama, tym większa atrakcyjność śledzenia użytkowników. 

Źródło: Raport IAB –  „Zjawisko blokowania reklam. Wydanie drugie – podsumowanie” 2018

Na atrakcyjność śledzenia użytkownika składa się: wiek, płeć, miejsce zamieszkania, zainteresowania, sytuacji życiowej, historii zakupów, sieci społecznościowej. 

Zapewne już domyślasz się, że AdBlock, który jest używany przez coraz większą liczbę internautów, blokuje Twoje reklamy na różnych stronach. Jak wynika z raportu Content marketing od Interaktywnie.com z roku 2019, nawet 40 proc. internautów z Polski blokuje reklamy graficzne. 

Co więcej, użytkownicy coraz częściej unikają komunikacji marketingowej. A w sytuacji, w której otrzymują komunikat z prośbą o wyłączenie AdBlocka, rezygnują z jej przeglądania.

Z każdym rokiem, odsetek użytkowników korzystających z Adblocków wciąż rośnie. Jak więc możesz dotrzeć do użytkownika, by go zachęcić do odwiedzenia Twojej strony i zapoznania się z ofertą?  

Web Push notyfikacje pozwalają użytkownikowi w szybki i łatwy sposób zapisać się do powiadomień i być na bieżąco z treściami Twojej strony.

Powiadomienia push – AdBlock im nie straszny!

Powiadomienia web push, jako jedna z nielicznych reklam graficznych, nie są blokowane przez aplikacje blokujące reklamy, takie jak: Adblocki, uBlock Origin czy Ghostery. Co więcej, tworząc bazę subskrybentów, nie zbierasz danych takich jak: adres e-mail czy numer telefonu. Warto podkreślić zatem, że zarówno skłonność do wyrażania zgód na powiadomienia web push, jak i skuteczność ich dostarczania do użytkowników jest istotnie wyższa w przypadku web pushy, niż innych, tradycyjnych, narzędzi reklamy displayowej. 

Zakładając własne konto na stronie PushAd, uzyskujesz dostęp do intuicyjnego i łatwego w obsłudze panelu, gdzie tworzysz i wysyłasz notyfikacje web push. Sam decydujesz, o czym chcesz poinformować swoich potencjalnych Klientów. Czy chcesz wysłać powiadomienia web push na ich komputer, telefon czy tablet.  

Źródło: Raport IAB – „Zjawisko blokowania reklam. Wydanie drugie – podsumowanie” 2018, Fundacja Panoptykon „Raport o śledzeniu” 2019, Content marketing, 2019, Interaktywnie.com

Źródło: Raport IAB – „Zjawisko blokowania reklam. Wydanie drugie – podsumowanie” 2018

Marketing za przyzwoleniem

W dzisiejszych czasach konsumenci są coraz bardziej wymagający i świadomi technik marketingowych. Masowo wyświetlane reklamy na różnych stronach internetowych doprowadziły do tzw. „ślepoty banerowej”. Zwyczajnie użytkownik nie zwraca uwagi na reklamy albo poirytowany włącza AdBlocka. Efekt jest ten sam – mniejsza konwersja i szansa na sprzedaż. Natrętne reklamy, nawet jeżeli są dopasowane do preferencji odbiorcy, nie są skuteczne i mogą zniechęcić konsumenta do marki. Nie wyraził zgody na ukazywanie banerów, dlatego istnieje mniejsza szansa, że wykona pożądaną przez firmę akcję. Inaczej jest w przypadku powiadomień push. Działają na zasadzie marketingu za przyzwoleniem – użytkownik dobrowolnie zapisuje się do bazy subskrybentów, co może świadczyć o zaangażowaniu w proces komunikacji.

Często na stronach internetowych możemy spotkać nawet kilkanaście różnych migoczących banerów z wyrazistymi kolorami, co uniemożliwia swobodne i spokojne przeczytanie treści na witrynie. Nic dziwnego, że użytkownik włącza systemy blokujące reklamy. W przypadku powiadomień push odbiorca nie jest zaskoczony pojawiającym się okienkiem – dobrowolnie zapisał się do bazy subskrybentów. Powiadomienia web push pojawiają się w rogu ekranu, nie przeszkadzając w zapoznawaniu się z treścią na danej stronie internetowej, jednocześnie będąc widocznymi. Ponadto notyfikacje dostarczane są w wyznaczonym czasie, nawet jeżeli użytkownik opuści stronę internetową. Jedynym warunkiem dostarczania powiadomień jest otwarta przeglądarka internetowa. Web pushe są skuteczną formą reklamy i z pewnością wzbudzają większe zaufanie ze względu na mało inwazyjny i nienachalny przekaz.

Podobne wpisy

3 zalety marketingu wielokanałowego, które dadzą ci przewagę na rynku

Tworzenie efektywnych kampanii wymusza odejście od sztywnych strategii marketingowych. Potencjalni klienci natrafiają na przekaz reklamowy w wielu p [...] Czytaj więcej

Marketing Attribution – co to jest i czemu powinieneś z niej korzystać?

Natychmiastowy dostęp do danych sprawia, że konwersja nie jest już procesem opartym na jednej interakcji. Na marketing internetowy składa się wie [...] Czytaj więcej

6 umiejętności marketingowca, które pozwolą przetrwać każdej firmie

Ewolucja marketingu wymusza na specjalistach ciągłe podwyższanie swoich umiejętności i zdobywanie wiedzy. Zadaniem marketingowców jest jak najle [...] Czytaj więcej