Blog PushAd

Marketingu internetowy

Jakie korzyści niosą działania z obszaru marketingu internetowego?

Rozwój nowych technologii stwarza szansę na optymalny wybór działań marketingowych dostosowanych do specyfiki branży, budżetu czy grupy docelowej. Promocja w sieci daje możliwość zaistnienia przedsiębiorstwom bez względu na wielkość. Jakie jeszcze korzyści można uzyskać, promując się online?

Większy i lepszy zasięg

Niegdyś dotarcie do dużej rzeszy klientów było możliwe tylko w przypadku przedsiębiorstw z większym budżetem reklamowym. Obecnie małe i średnie firmy mogą to osiągnąć, kierując przekaz do grupy docelowej na rodzimym, jak i zagranicznym rynku. Ponadto szansa osiągnięcia sukcesu z niszowym produktem jest jeszcze większa. Marketing internetowy ma charakter globalny, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby zwiększyć swoje szanse na pozyskanie klientów również z zagranicy.

Dokładne targetowanie

Jedną z głównych zalet marketingu internetowego jest możliwość dostarczenia spersonalizowanych komunikatów marketingowych do ściśle określonej grupy klientów. Wynika z tego jeszcze jedna korzyść – nie marnujemy budżetu na docieranie do potencjalnych klientów, którzy prawdopodobnie nie będą zainteresowani produktem lub usługą. Dla przykładu Facebook lub Google Ads umożliwiają zawężenie grupy docelowej do określonego regionu, a także ze względu na wiek, płeć, zainteresowania czy stanowisko zawodowe. Ponadto jest możliwość targetowania reklam na podstawie obecnej grupy docelowej, tworząc grupy odbiorców o podobnych zainteresowaniach lub cechach – similar audience, look-a-like. Daje to ogromne możliwości dotarcia z przekazem reklamowym do osób, które szukają dokładnie tego, co marka ma do zaoferowania. Jednym zdaniem: dokładniejsze targetowanie stwarza szansę na rozwój i wzrost sprzedaży nawet przy niewielkim budżecie reklamowym.

Analiza dla dalszych działań

Za sprawą nowoczesnych narzędzi i algorytmów analitycznych bez problemu można precyzyjnie mierzyć skuteczność prowadzonych działań sprzedażowych i w razie potrzeby zatrzymać kampanię. Analiza ruchu i preferencji grupy docelowej daje mnóstwo wartościowych danych, które wykorzystamy w przyszłości podczas tworzenia nowych form promocji. Przykładowo wykorzystując powiadomienia push, z łatwością możemy zbierać informacje na temat poszukiwanych przez odbiorców treści i produktów. Analiza i segmentacja grupy docelowej ułatwiają dotarcie do osób zainteresowanych danym produktem, co pośrednio przekłada się na wzrost sprzedaży. Powiadomienia push dają możliwość skierowania odpowiedniego komunikatu do odbiorców. Ponadto analizując wyniki kampanii marketingowych, możemy odpowiednio zoptymalizować budżet i przekierować go na działania, które się sprawdziły.

Zwiększona dywersyfikacja

Marketing internetowy oferuje wiele skutecznych narzędzi promocji produktów i usług. Możemy wybierać z szerokiej gamy metod dotarcia do nowego klienta. Social media marketing, e-mail marketing, reklama pay per click to tylko niektóre przykłady. Innowacyjne rozwiązania takie jak powiadomienia push, video marketing, marketing automation czy digital display advertising mogą w znaczący sposób wpłynąć na zainteresowanie marką i sprzedaż. Należy jednak pamiętać o wybraniu sposobu promocji, biorąc pod uwagę grupę docelową, ponieważ nie wszystkie rozwiązania sprawdzą się w każdej branży.

Podobne wpisy

9 strategii marketingowych dla e-commerce, które zwiększą Twoją sprzedaż

Marketing internetowy oferuje sklepom internetowym wiele narzędzi i sposobów na zwiększenie sprzedaży. Wszystkie działania mogą przynosić efekt [...] Czytaj więcej

Jak podnieść świadomość w mediach społecznościowych?

Istnieje co najmniej kilka skutecznych sposobów, które pozwolą zwiększyć świadomość marki w mediach społecznościowych. Udostępnianie postó [...] Czytaj więcej

13 sposobów na podniesienie konwersji w Twoim e-sklepie

Współczynnik konwersji jest jednym z najważniejszych parametrów obrazujących skuteczność kampanii marketingowych. Konwersją może być dokonan [...] Czytaj więcej