Blog PushAd

push notification

Jak wybrać dostawcę usług push notification?

Chcesz wprowadzić nowy kanał komunikacji z klientami? Nie wiesz, jakie funkcjonalności powinien oferować dostawca push web? Sprawdź, na co zwrócić uwagę, podejmując współpracę z firmami oferującymi notyfikacje web push (ang. push notification companies).

Push notification companies na polskim rynku

Przedsiębiorstwa oferujące notyfikacje web push (ang. push notification companies) za granicą na stałe wprowadziły ten kanał komunikacji z klientami do swojej strategii marketingowej. W Polsce technologia jest dostępna od niedawna, jednak duże zainteresowanie spowodowało wzrost liczby dostawców usługi. Czym kierować się przy wyborze platformy i dostawcy web push?

Prostota i intuicyjność

Firm oferujących notyfikacje web push (ang. push notification companies) jest obecnie na rynku bardzo wiele. Proponowane pakiety i funkcjonalności mogą być do siebie zbliżone, jednak oprócz skuteczności działania dla użytkownika platformy liczy się również duża intuicyjność. Marketerzy lub właściciele firm oczekują szybkich i efektywnych rozwiązań, dlatego przed wyborem dostawcy usług muszą zapoznać się przede wszystkim z działaniem platformy. Warto zwrócić uwagę, czy istnieje możliwość skorzystania z darmowego okresu próbnego (chociaż obecnie jest to norma).
Panel powinien być na tyle prosty, by móc samodzielnie go skonfigurować – bez pomocy webmastera lub programisty. Ponadto intuicyjny dashboard musi pozwalać w krótkim czasie wykonać niezbędną analizę skuteczności kampanii. Pomoc w tym zakresie zazwyczaj gwarantują przejrzyste prezentacje danych na wykresach, łatwe w odszukaniu informacje na temat subskrybentów oraz wskaźniki skuteczności wysyłanych powiadomień. Zachodnie firmy oferujące notyfikacje web push (ang. push notification companies) często tworzą trendy, których warto szukać na naszym rodzimym rynku.

Główne funkcjonalności

Jeżeli dopiero zaczynamy przygodę z notyfikacjami push, nie potrzebujemy bardzo zaawansowanych funkcji. Na początku z pewnością konieczny będzie czas na wdrożenie się w nową platformę i testowanie funkcjonalności, jakie oferuje dostawca notyfikacji web push (ang. push notification companies).
Skomplikowane i bardzo zaawansowane kreatory scenariuszy będą dobrym rozwiązaniem, gdy posiadamy cały zespół deweloperów. Warto zwrócić uwagę na funkcjonalności w najwyższych pakietach platformy – szybko rosnące przedsięwzięcia wymagają bardziej zaawansowanych rozwiązań. Obecnie standardem są własny branding, automatyczna segmentacja, testy A/B notyfikacji, filtrowanie odbiorców po tagach, dostęp do API, nadawanie poziomów dostępu czy harmonogram wysyłki.

Duże możliwości segmentacji klientów

Powiadomienia push to prawdziwy przełom w dziedzinie marketingu. Często porównywane są do newsletterów, jednak mają jedną główną przewagę – oferują natychmiastowy kontakt z subskrybentem w czasie rzeczywistym, bez udziału skrzynki mailowej.
Odpowiednia segmentacja klientów jest często kluczowym aspektem, który wpływa na skuteczność kampanii. Wybierając dostawcę notyfikacji web push (ang. push notification companies), warto zwrócić uwagę, jakie możliwości targetowania oferuje. Dużą korzyścią dla użytkownika jest obszerna segmentacja behawioralna bazująca zarówno na URL-ach stron obejrzanych podczas wizyty, jak i na konkretnych fragmentach tekstu, kodzie źródłowym strony, czasie trwania wizyty oraz wszystkich innych zdarzeniach na stronie, które nie powodują zmiany URL-a.

Baza wiedzy i help desk

Dostawcy usług za granicą (ang. push notification companies) oferują bardzo dobrze rozbudowany help desk. W Polsce technologia rośnie w siłę, ale wiedza na temat web push jest wciąż mała, dlatego warto, aby dostawcy dzielili się wiedzą na temat usługi. Pomogą w tym oczywiście blogi na stronach firmowych oraz wszelkiego rodzaju materiały content marketingowe. Help desk polskich firm dostarcza niezbędnych informacji na temat funkcjonalności platformy i z pewnością nie ustępuje zagranicznym dostawcom (ang. push notification companies).

Podobne wpisy

9 strategii marketingowych dla e-commerce, które zwiększą Twoją sprzedaż

Marketing internetowy oferuje sklepom internetowym wiele narzędzi i sposobów na zwiększenie sprzedaży. Wszystkie działania mogą przynosić efekt [...] Czytaj więcej

Jak podnieść świadomość w mediach społecznościowych?

Istnieje co najmniej kilka skutecznych sposobów, które pozwolą zwiększyć świadomość marki w mediach społecznościowych. Udostępnianie postó [...] Czytaj więcej

13 sposobów na podniesienie konwersji w Twoim e-sklepie

Współczynnik konwersji jest jednym z najważniejszych parametrów obrazujących skuteczność kampanii marketingowych. Konwersją może być dokonan [...] Czytaj więcej