Blog PushAd

Jak skutecznie prowadzić marketing w małej firmie? Przykłady użycia wiadomości push

Wiadomości push to doskonałe narzędzie marketingowe dla małych i rozwijających się firm.Poznaj sposoby na zwiększenie sprzedaży, by zdobyć przewagę nad konkurencją!
Małe przedsiębiorstwa zwykle nie dysponują dużym budżetem reklamowym. Jednak dzięki łatwemu dostępowi do nowoczesnych narzędzi reklamowych można prowadzić bardzo skuteczne działania marketingowe, wydając niewielkie kwoty. Na co warto postawić, prowadząc marketing w małym biznesie? Podpowiadamy!

Komunikacja z potencjalnymi klientami

Powiadomienia push na dobre zagościły w świecie marketingu internetowego. Dedykowane są nie tylko dużym firmom, lecz także małym przedsiębiorstwom, które dopiero budują pozycję na rynku. W każdym biznesie kluczowe jest tworzenie bazy odbiorców. W wielu z nich sprowadza się do sprzedaży wychodzącej, czyli e-mail marketingu. Jednak z pomocą przychodzi stosunkowo tanie i innowacyjne rozwiązanie, jakim są wiadomości push.
Mogą stać się zarówno głównym kanałem komunikacyjnym, jak i dopełnieniem innych działań marketingowych, takich jak newslettery i SMS. Przewagą powiadomień push są przede wszystkim niski jednostkowy koszt dotarcia do odbiorcy, możliwość komunikacji w czasie rzeczywistym oraz wysoki współczynnik kliknięć.
Dlaczego warto budować bazę subskrybentów? Za jej pośrednictwem można dotrzeć do większej grupy potencjalnych klientów, zainteresowanych produktami lub usługami. Nie tylko wiadomości push są bardzo skutecznym narzędziem. Również Facebook, poprzez Messengera, daje wiele możliwości w zakresie komunikacji z odbiorcami. Użytkownicy preferują ten rodzaj komunikacji, ponieważ jest szybki i łatwy w użyciu. Natomiast firma może w prosty sposób odpowiedzieć na wszelkie wątpliwości potencjalnych klientów i przedstawić swoją ofertę.

Content marketing – tworzenie interesujących treści

Równie mało kosztownym rozwiązaniem jest content marketing, czyli tworzenie ciekawych treści dla odbiorców. Inbound marketing, czyli marketing przychodzący, nie ma nic wspólnego z nachalną reklamą. Użytkownicy sami szukają interesujących dla nich informacji. Można je dystrybuować za pomocą wiadomości push, newsletterów czy mediów społecznościowych. Inbound marketing w dłuższej perspektywie pozwala zmniejszyć koszty pozyskiwania klientów, którzy wiedzą, czego potrzebują.
Poprzez inbound marketing można rozumieć przede wszystkim artykuły, grafiki, e-booki, podcasty, raporty czy filmy publikowane online, które trafiają do osób poszukujących konkretnych informacji. Przy okazji poznając produkty lub usługi przedsiębiorstwa. Każda firma posiada pewne zasoby, które można wykorzystać, przyciągając uwagę odbiorców i zamieniając ich w lojalnych klientów. Content marketing to działania długofalowe, które przyczyniają się do zwiększenia wiarygodności i rozpoznawalności marki, budowania wizerunku, a co za tym idzie – rozwoju firmy.

Wiadomości push a zwiększenie sprzedaży

Czy powiadomienia push sprzedają? Skoro angażują subskrybentów, zwiększają rozpoznawalność marki, to również wspierają ciągłą sprzedaż. Jednym z największych problemów e-sprzedawców są porzucone koszyki.
Potencjalni klienci wybierają produkt, który chcą kupić, i nagle zmieniają swoją decyzję. Jak poradzić sobie z tym zjawiskiem? Możemy między innymi wysyłając powiadomienie o niezrealizowanej transakcji, oferując dodatkową korzyść, na przykład darmową dostawę czy rabat na kolejne zakupy. Możemy to zrobić za pomocą wiadomości e-mailowej lub powiadomienia push. Ostatnie rozwiązanie w większym stopniu zachęca do kliknięcia ze względu na wrażenie pilności. Małe okienko pojawiające się na dole ekranu powinno zawierać przede wszystkim krótką informację o korzyściach dla klienta oraz call to action.
Powiadomienia push to jedno z mniej kosztownych rozwiązań, które w znacznym stopniu pomaga zwiększyć sprzedaż, budować bazę subskrybentów i prowadzić komunikację z odbiorcami.

Podobne wpisy

Web push i niezależne sieci reklamowe, czyli jak w erze konsumentów digital native nie być digital naive

Konsumenci z pokolenia digital native stanowią bardzo wymagającą grupę docelową. Jak przekonać odbiorcę do swojej marki, będąc przy tym auten [...] Czytaj więcej

Jak przeskoczyć z początku lejka sprzedażowego do momentu zakupu z powiadomieniami push?

Lejek sprzedażowy składa się z kilku ważnych etapów prowadzących do sprzedaży. Dlaczego warto tworzyć lejki sprzedażowe i jakie daje to korzy [...] Czytaj więcej

Marketing miejsc, czyli bliższa koszula ciału. Jak zaplanować lokalny growth hacking?

Growth hacking to doskonała alternatywa dla tradycyjnego modelu marketingu. Jak zaplanować działania na rynku lokalnym i zwiększyć sprzedaż? Nie [...] Czytaj więcej