Przeglądarki internetowe Firefox oraz Chrome zaczęły blokować popupy – notyfikacje web push. Wielu wydawców czy właścicieli sklepów internetowych wysyłało notyfikacji push jako sposób na komunikację z czytelnikiem czy odbiorcą. Jakie teraz narzędzie idealnie sprawdzi się do prowadzenia komunikacji?
Odpowiedzią na blokadę notyfikacji web push przez Chrome i Firefox jest stworzone przez nas narzędzie AdPop. Co ważne, możesz teraz jako klient PushAd, korzystać z darmowej wersji AdPopa, który jest obecnie udostępniony w wersji beta.
Stworzony przez nas AdPop Website Layer jest narzędziem, którego zadaniem jest szeroko pojęte zwiększenie zaangażowania użytkownika na odwiedzanych przez niego stronach internetowych.
Website Layer to wysuwane okno z boku ekranu. Nasi klienci często wykorzystują AdPop do odzyskiwania utraconych koszyków w momencie próby wyjścia za strony (ang. Exit Intent) lub wyświetlania rekomendacji produktowych. Narzędzie jednak świetnie sprawdzi się jako alternatywna forma bannerów subskrypcyjnych, których zadaniem jest pozyskiwanie zgód na zapisanie się do web pushy i otrzymywanie powiadomień w tej formie.
Dlaczego Website Layer jest idealnym rozwiązaniem dla zablokowanych przez Chrome i Firefox pop-up`ów z prośbami o wyrażenie zgody na otrzymywanie powiadomień web push?
W chwili próby wyjścia użytkownika ze strony internetowej na ekranie monitora z boku ekranu zostaje wyświetlony Website Layer. W przypadku użytkownika, który jeszcze nie wyraził zgody na otrzymywanie powiadomień web push, może być to komunikat zachęcający do pozostania na stronie, a co więcej do zapisania się do bazy subskrybentów. Nasz system pozwala na zdefiniowanie różnych scenariuszy działania AdPop Website Layer – możemy zainicjować jego pojawienie się na stronie z określonym opóźnieniem, uzależnić od konkretnej interakcji użytkownika ze stroną (np. scrollowanie strony), wskazać konkretne strony, na których może on się wyświetlać lub zdefiniować na której odsłonie w ramach trwającej sesji ma on zadziałać (np. nie wcześniej, niż na trzeciej podstronie).
AdPop Website Layer działa także na urządzeniach mobilnych, jednak tam nie możemy uzależnić jego wyświetlenia od wykrycia intencji wyjścia ze strony. Wszelkie inne opisane wyżej scenariusze są dostępne także na urządzeniach mobilnych.
Główną zaletą wykorzystania AdPop Website Layer do zbierania zgód na otrzymywanie powiadomień web push jest możliwość opóźnienia momentu jego pojawienia się na stronie. Gdy powiadomienie nie wyświetla się od razu po wejściu użytkownika na stronę internetową, znacznie zwiększa się prawdopodobieństwo wyrażenia zgody, a jednocześnie pozostajemy w zgodzie z ostatnio wprowadzonymi ograniczeniami wyświetlania tego typu powiadomień przez Chrome i Firefox. Dzięki temu nie zniechęcamy użytkownika, zapraszając go do zapisu do bazy subskrybentów w momencie, gdy jeszcze nie zapoznał się z treścią strony. Dopiero w momencie, gdy wchodzi z nią w interakcję, przewija, przechodzi na kolejne podstrony lub nawet w chwili próby wyjścia ze strony zostaje mu wyświetlony dedykowany komunikat.
Zobacz przykład Website Layera: