Blog PushAd

Baza wiedzy

Wysyłanie Notyfikacji

Wysyłka

Naciskamy na „menedżer wysyłek” w prawym bocznym panelu, później na opcję „utwórz wysyłkę”

podgląd_8

 

Przede wszystkim możemy ustalić komu chcemy wysłać daną notyfikację.

Możemy na przykład wybrać tylko użytkowników mobilnych, lub określony segment (uwaga: warunkiem jest uaktywniona usługa tagowania użytkowników).

Dodatkową możliwością jest ograniczenie danej wysyłki do subskrybentów którzy zapisali się do powiadomień między określonymi datami.

podgląd_9

W zależności od języków naszych odbiorców, możemy wykreować więcej niż jeden rodzaj wiadomości, tak aby notyfikacje pojawiły się w preferowanym języku użytkownika (opcja „dodaj nowy język”).

Tu mieszczą się najważniejsze informacje dla wysyłki: tytuł, treść i adres URL.

Tytuł: Musi być krótki, bezpośredni.

Treści: W zależności od kontekstu, możemy w nim zawrzeć potrzebne informacje, lub tylko zachęcić do kliknięcia.

Adres URL: Nie jest widoczny dla użytkownika do momentu kliknięcia w notyfikację po czym zostaje przeniesiony na dany adres (możemy również dodać kody UTM w wygodny sposób).

Formaty dla wysyłek w PushAd:

Desktop:
Tytuł: max 2 linijki, w każdej linijce max 30 znaków
Treść: max 4 linijki, w każdej linijce max 30 znaków

Mobile:
Tytuł:max 1 linijka 30 znaków
Treść:max 1 linijka 35 znaków

Wymiary grafik:
Desktop: 720×350 pixeli
Mobile: 300×100 pixeli

podgląd_10

Ikona notyfikacji automatycznie zostanie dodana. Będzie to ta grafika, którą mamy w ustawieniach ogólnych naszego projektu. Tą grafikę możemy oczywiście zmienić, pamiętając o zalecanych wielkościach obrazu 300×300.

Dla użytkowników Chrome możemy ustawić specjalny duży obraz, u tych użytkowników widziany obraz będzie większy. Bardzo ważne jest jednak aby był w dokładnie wielkości 300×200, wtedy wyświetli się poprawnie w notyfikacji.

podgląd_11

Dwie następne opcje pozwalają nam na ustalenie, kiedy wysyłka notyfikacji ma zostać przerwana oraz kiedy dokładnie notyfikacja ma zostać wysłana. Jeżeli nie skorzystamy z tych opcji, notyfikacja będzie wysłana od razu domyślnie, przez następny miesiąc do wszystkich subskrybentów.

podgląd_12

Ostatnia opcja, znów dla użytkowników Chrome, pozwala na ustawienie do dwóch specjalnych przycisków akcji dla naszej notyfikacji. Każdy z nich może mieć inną ikonkę i prowadzić do innego adresu URL.

podgląd_13

Tak przygotowaną notyfikację możemy podejrzeć, czyli zobaczyć, jak będzie wyświetlać się naszym subskrybentom. Ponad to, możemy zapisać sobie taką notyfikację jako szkic, żeby wrócić do niej w późniejszym czasie.

Podobne wpisy

Konwersja, retencja, ROI, Opt-In… co to wszystko znaczy? Słowniczek marketera

Czy wiesz, co oznaczają podstawowe pojęcia w marketingu? Poznaj je, by tworzyć jeszcze skuteczniejsze kampanie reklamowe!W obecnych czasach marketi [...] Czytaj więcej

AdPop – jedno narzędzie, mnóstwo możliwości

Prowadząc sklep internetowy, na pewno borykasz się z problemem porzucanych przez klientów koszyków czy niedokończonych transakcji. Jak pokazują [...] Czytaj więcej

Jak używać web pushy jako funkcjonalności aplikacji, a nie narzędzia reklamowego?

Aplikacje mobilne oferują użytkownikom coraz więcej udogodnień. Jednym z nich są komunikaty push. Jak ich używać i dlaczego warto wprowadzić j [...] Czytaj więcej