Blog PushAd

Powiadomienia push

Powiadomienia push w aplikacjach na Androida

Przeciętny użytkownik smartfona poświęca około 2 godzin na przeglądanie aplikacji. Możemy w tym przypadku zaobserwować wciąż rosnącą tendencję – nie dość, że czas stale się wydłuża, to jeszcze odbiorca ściąga coraz więcej aplikacji. Jednak należy pamiętać, że często zapomina o nich lub kasuje je niedługo po pobraniu. Rozwiązaniem tego problemu są między innymi powiadomienia push (Android).

Czym są powiadomienia push – Android

Powiadomienia push to krótkie komunikaty wyświetlane na ekranie smartfona. Mają za zadanie angażowanie odbiorców. Mogą dotyczyć nowości w ofercie, promocji w sklepie internetowym czy ofert specjalnych. Bardzo często wykorzystywane są do powiadomień czytelników o nowych wpisach na blogu. Warunkiem otrzymywania komunikatów jest zgoda użytkownika – za pomocą jednego kliknięcia odbiorcy możemy zbudować sprecyzowaną bazę. Powiadomienia push (Android) mają dużą przewagę nad newsletterami, dotyczy ona braku konieczności potwierdzania dodania do listy subskrybentów.

Wiadomości push (Android) pomagają również ratować porzucone koszyki oraz zwiększyć ruch w aplikacji. Mimo że komunikat jest jednostronny, budują trwałe relacje z użytkownikami. Warunkiem jest dopasowanie treści do danego segmentu użytkowników. Jakie jeszcze korzyści oferują powiadomienia push? Android jest bardzo popularnym systemem operacyjnym. Umożliwia pobieranie większości aplikacji, jednak statystycznie 90% z nich zostaje skasowana przez użytkownika w ciągu pół roku. Krótkie wiadomości push (Android) mają na celu zatrzymanie odbiorcy. Powinny być jednak treściwe i spersonalizowane.

Narzędzie wspierające komunikację

Wiadomości push (Android) już od pewnego czasu robią furorę wśród marketerów. Czy to oznacza, że w najbliższej przyszłości wyprą inne kanały komunikacji marketingowej, takie jak e-mail i SMS? Absolutnie nie!
Bez wątpienia idealnym uzupełnieniem komunikacji są powiadomienia push. Android jest najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie – w obrębie przeglądarek jest możliwość wysyłania komunikatów, które pomagają zrealizować cele sprzedażowe oraz wizerunkowe. Możemy doprowadzić do efektu synergii, umiejętnie wdrażając SMS, e-mail marketing oraz właśnie wiadomości push.
Android znajduje się w 88% smartfonów. Oferuje wiele darmowych aplikacji, co dodatkowo zachęca użytkowników do ich pobierania. Jednak można zauważyć, że użytkownicy ściągają aplikacje i po przejrzeniu natychmiast je kasują. Z czego może to wynikać? Odbiorcy wciąż poszukują nie tylko idealnych rozwiązań na miarę ich potrzeb, lecz także… zachęty do ich pozostawienia. Jedną z możliwości zatrzymania użytkowników są wiadomości push. Android ma jeszcze inne zalety, przede wszystkim jest bardzo przystępny dla szerokiego grona odbiorców.

Wiadomości push – Android

Z roku na rok rośnie zainteresowanie aplikacjami mobilnymi, co jednocześnie daje możliwość dostosowania powiadomienia push Android (tzw. pushe aplikacyjne) do potrzeb każdego użytkownika. Biorąc pod uwagę, że najpopularniejszymi kategoriami w Google Play są muzyka i rozrywka, możemy precyzyjnie dostosować komunikat do każdego segmentu.
Dzięki śledzeniu historii pobrań łatwo określimy target – osoba, która pobiera aplikacje mobilne związane ze zdrowiem, w większym stopniu zainteresuje się sportem niż np. finansami. Stwarza to ogromne pole do popisu markom wysyłającym wiadomości push.

Android daje dwie możliwości wysyłania komunikatów – przez aplikacje oraz z poziomu przeglądarki na telefonach z systemem Android. Tę ostatnią usługę oferuje PushAd, obsługując notyfikacje w mobilnych przeglądarkach Chrome oraz Firefox.

Podobne wpisy

Co musisz wiedzieć o CLV (customer lifetime value)?

Co to jest customer lifetime value? Jak obliczyć całkowitą wartość przychodów dla potencjalnego klienta? Poznaj praktyczne porady i zwiększ poz [...] Czytaj więcej

Cross-selling, up-selling i down-selling – 3 popularne techniki sprzedaży

Jak przyciągnąć uwagę odbiorców i zwiększyć sprzedaż? Poznaj proste techniki sprzedażowe, które warto wdrożyć do strategii marketingowej! [...] Czytaj więcej

Jak skutecznie prowadzić marketing w małej firmie? Przykłady użycia wiadomości push

Wiadomości push to doskonałe narzędzie marketingowe dla małych i rozwijających się firm.Poznaj sposoby na zwiększenie sprzedaży, by zdobyć pr [...] Czytaj więcej