Blog PushAd

integracja PushAd

Pomysł na biznes – integracja PushAd z platformami e-commerce

Pomysł na własny biznes to dopiero początek. Mogłoby się wydawać, że na tak konkurencyjnym rynku przebicie się z własną ofertą jest bardzo trudnym zadaniem. Niekoniecznie. Faktem jest, że e-sklepy, które podążają za najnowszymi trendami oraz inwestują w nowoczesne kanały komunikacji, mają większą szansę na sukces.
Jedną z aplikacji, którą charakteryzuje najwyższy poziom konwersji w mediach, jest web push. Czym właściwie jest i jak zintegrować PushAd z platformą e-commerce?

Dochodowy pomysł na biznes? Sklep internetowy!

40 mld złotych – tyle wart jest rynek e-commerce w Polsce. Za tę sumę Polacy zrobili zakupy w internecie w 2017 roku. Nie jest to tymczasowy trend – wręcz przeciwnie, możemy zaobserwować tendencję rosnącą. Handel internetowy nie jest tak skomplikowaną i kosztowną działalnością jak kiedyś, a wszystko za sprawą wielu możliwości, jakie oferują nowoczesne technologie.

Obecnie sami możemy uruchomić sklep internetowy za pomocą dedykowanego, intuicyjnego oprogramowania, a dzięki modelowi logistycznemu, jakim jest droppshipping, nie ma konieczności inwestowania w towar. Jest to obecnie wciąż bardzo dobry pomysł na własny biznes zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych przedsiębiorców. Aby uruchomić dochodowy sklep i zwiększyć sprzedaż, warto korzystać z nowoczesnych technologii. Oprócz takich rozwiązań jak e-mail marketing, Google Ads, marketing afiliacyjny czy marketing automation, notyfikacje web push są jednym z najczęściej wybieranych kanałów komunikacji.

Jak działają notyfikacje web push w e-commerce?

Trudno przecenić rolę, jaką obecnie odgrywa e-mail marketing. Formularz zapisu do newslettera jest niemal zawsze stałym elementem layoutu e-sklepów. Jednak warto pójść o krok dalej. PushAd, czyli komunikaty przypominające o dostępności produktów, niedokończonych zakupach czy przyznanych rabatach dają średni CTR na poziomie 21,8%!
Pomysł na biznes powinien zakładać stałe angażowanie użytkowników sklepu internetowego dostosowaną do nich treścią. Co ważne, komunikaty zostają wysyłane bez pozyskiwania adresów e-mail czy numerów telefonów, co daje dużą przewagę nad newsletterami. Wystarczy, że klient jednym kliknięciem wyrazi zgodę na otrzymywanie powiadomień.

Pomysł na biznes – jak wykorzystać PushAd w sklepie internetowym?

Dobry pomysł na własny biznes powinien opierać się na nowych, szybkich i sprawdzonych rozwiązaniach. PushAd daje możliwość utworzenia i wysłania kampanii w mniej niż 5 minut. A jak wiadomo – czas to pieniądz. W tym przypadku możemy również zaoszczędzić czas na pracochłonną segmentację bazy klientów i zająć się innymi sprawami biznesowymi.
Badania pokazują, że aż 74% użytkowników Internetu nie lubi oglądać treści, które nie są zgodne z ich preferencjami. Te małe okienka PushAd, które pojawiają się nawet po opuszczeniu sklepu internetowego pozwalają budować bazę potencjalnych klientów, precyzyjnie określając ich zainteresowania. To duża wartość, która może przełożyć się na wymierne korzyści.

Pomysł na biznes to jedno, dopiero umiejętne dobranie najbardziej korzystnych rozwiązań może zbliżyć nas do sukcesu. Chyba największą trudnością w e-commerce jest wysoki poziom porzuconych koszyków. Dzięki notyfikacjom PushAd istnieje możliwość wysyłania call to action np. z bonem rabatowym, co zdecydowanie poprawia konwersję.
Nawet początkujący przedsiębiorcy, którzy mają pomysł na własny biznes, mogą zbudować rozpoznawalną markę, wykorzystując innowacyjne rozwiązania w e-commerce. Handel internetowy jest równie dobrym wyborem dla tych, którym zależy na dywersyfikacji i rozszerzeniu biznesu.

Podobne wpisy

Włącz kampanię push do swojego mediaplanu!

Organizując kampanię reklamową można dotrzeć do szerokiego grona potencjalnie zainteresowanych odbiorców. Jednak, aby tego dokonać należy w pi [...] Czytaj więcej

Jak zaprezentować unikalne cechy oferty (USP) za pomocą powiadomień push?

W sklepach internetowych wybór produktów jest niemal nieograniczony. Możemy przebierać w ofertach, decydując się na najbardziej atrakcyjną. Maj [...] Czytaj więcej

Customer Experience Management – co to jest?

Pozyskanie nowego klienta może być nawet siedem razy droższe niż utrzymanie obecnego. Stali klienci są nieocenionym źródłem przychodów, dlate [...] Czytaj więcej