Blog PushAd

Reklama push

Nowe formy reklamy w internecie

Aby ominąć problem irytacji użytkowników przez nachalne formy reklamy, marketerzy opracowują wciąż nowe sposoby na komunikację i zwiększenie sprzedaży. W tym przypadku liczą się kreatywność, zwięzły komunikat oraz interesujące i pożądane przez odbiorców treści. Reklama push, inbound marketing, automatyzacja marketingowa to tylko niektóre z nich.

Reklama push

Od dawna newslettery świecą triumfy wśród form komunikacji z użytkownikami. Obecnie na horyzoncie pojawił się znaczący rywal dla e-maili, który przynosi jeszcze lepsze wyniki. Mowa oczywiście o web push, czyli krótkich i angażujących komunikach, które wyświetlają się w rogu ekranu komputera lub urządzenia mobilnego.

Dlaczego reklama push daje wyższy CTR? Wystarczy jedna wizyta na stronie i zgoda użytkownika na dodanie do listy subskrybentów, by mógł stać się lojalnym klientem. Reklama push dociera do odbiorcy nawet po opuszczeniu serwisu. W przeciwieństwie do innych popularnych form reklamy dużą zaletą web push jest odporność na działanie AdBlocka. Ponadto web push nie wykorzystuje cookies i nie wymaga rejestrowania w GIODO ani zbierania adresów e-mail.

Content marketing

Nie bez powodu marketerzy powtarzają frazę „content is the king”. To jedna z możliwości będących bardzo ważnym elementem strategii marketingowej. W tym przypadku użytkownik nie jest atakowany niespersonalizowanymi treściami, tylko sam poszukuje ciekawych i pomocnych informacji w formie artykułu, grafiki czy wideo. Przygotowanie ciekawych materiałów poradnikowych, edukacyjnych czy eksperckich sprawia, że w oczach odbiorcy marka staje się wiarygodna i inspirująca.

Warto wiedzieć, że wspomniana już reklama push jest świetnym uzupełnieniem strategii content marketingowej, ponieważ zachęca użytkownika do ponownego odwiedzenia strony internetowej z wartościowymi treściami.

Reklama natywna

Obecnie mamy do czynienia z tzw. ślepotą banerową, która powoduje automatyczne zamykanie inwazyjnych reklam niedopasowanych do zainteresowań odbiorców. Mając na uwadze ten trend, marketerzy opracowali nieinwazyjną formę komunikacji z użytkownikami.

Reklama natywna ma za zadanie zainteresowanie odbiorcy przedstawioną ofertą, dając wrażenie samodzielnej decyzji. Bardzo dobrym przykładem jest „oscarowe selfie”, czyli pozornie spontaniczne zdjęcie nowym modelem smartfona wykonane przez gwiazdy światowego kina.

Marketing automation

Marketing automation (automatyzacja marketingu) ma na celu zbieranie danych transakcyjnych i behawioralnych na temat klientów. Podobnie jak reklama push pozwala na ukazywanie ofert ściśle dopasowanych do zainteresowań odbiorcy.

Marketing automation nie tylko pozwala zarządzać posegmentowaną bazą, ale również zwiększyć skuteczność w obszarach takich jak: content marketing, e-mail marketing, reklamy w sieciach RTB czy social media. System klasy marketing automation bada efekty poszczególnych kampanii marketingowych oraz działania reguł automatyzacji. Dzięki temu z powodzeniem można optymalizować koszty działań.

Influencer marketing

Analizując nowe formy reklamy, nie sposób wspomnieć o wpływie infuencerów na kształtowanie decyzji zakupowych dzięki opiniom znanych i wpływowych osób. Celebrytów, blogerów czy vlogerów odbiorcy postrzegają jako osoby, które tworzą treści dla swoich fanów, a nie marek. Pozytywna opinia infuencera o danym produkcie czy usłudze jest przekazywana przez samych odbiorców. A jak wiadomo: siła rekomendacji jest czynnikiem wpływającym na decyzje konsumentów.

Podobne wpisy

9 strategii marketingowych dla e-commerce, które zwiększą Twoją sprzedaż

Marketing internetowy oferuje sklepom internetowym wiele narzędzi i sposobów na zwiększenie sprzedaży. Wszystkie działania mogą przynosić efekt [...] Czytaj więcej

Jak podnieść świadomość w mediach społecznościowych?

Istnieje co najmniej kilka skutecznych sposobów, które pozwolą zwiększyć świadomość marki w mediach społecznościowych. Udostępnianie postó [...] Czytaj więcej

13 sposobów na podniesienie konwersji w Twoim e-sklepie

Współczynnik konwersji jest jednym z najważniejszych parametrów obrazujących skuteczność kampanii marketingowych. Konwersją może być dokonan [...] Czytaj więcej