Blog PushAd

Notyfikacje – spore zmiany w iOS 10

Wiadomo nie od dziś, że notyfikacje zmieniły świat aplikacji mobilnych. Coraz więcej firm używa ich, by przyciągać użytkowników do aplikacji. Nie chodzi już o to, by aplikacja miła funkcję powiadamiania użytkownika o zdarzeniach takich jak: nowa poczta, wiadomość na serwisie Social Media, czy nowym zamówieniu w sklepie.

Notyfikacje są wykorzystywane w coraz większym stopniu, by użytkownik ponownie do niej zajrzał. Po co bowiem użytkownik, który aplikacji nie używa, bo nie potrafi tego robić lub po prostu o niej zapomniał? No właśnie. I tu świetnie sprawdza się „zastukanie” w ekran komórki lub tabletu. Oczywiście sama notyfikacja, przyciągająca uwagę użytkownika, nic nie wskóra. Bez dobrego UX oraz użytecznych funkcjonalności, sukcesu nie będzie. Lecz bez uwagi użytkownika – nie będzie go również.

Apple jest wciąż wierne swojej strategii i udoskonala tego, co jest już działające. I dobrze. Dzięki temu, mamy całkiem duże zmiany w możliwościach notyfikacji, wraz z wejściem IOS 10.

Doczekaliśmy się możliwości umieszczenia w powiadomieniach zdjęć i gifów. Zdjęcie może być ładowane na telefon bezpośrednio ze źródła aplikacji lub zdalnie z adresu URL. Najpierw zostanie załadowane zdjęcie. Następnie zostanie wyświetlona notyfikacja. Kolejność nie jest przypadkowa.

OMG ! Video…? Tak, to prawda. W notyfikacji możemy umieścić wideo o rozmiarze do 50 megabajtów. Dużo – nie dużo, najważniejsze, że jest taka możliwość. Możemy się spodziewać, że ten format będzie mocno eksploatowany przez Social Media.

Notyfikacje mogą być interaktywne i zawierać klikalne przyciski lub inne elementy typowego UI. Otwieranie aplikacji przyciskiem z notyfikacji, było już możliwe we wcześniejszych wersjach, teraz jednak jest to prostsze i nie wymaga left-swipe na notyfikacji. Mała rzecz, a dużo zmienia.

Podobne wpisy

Co musisz wiedzieć o CLV (customer lifetime value)?

Co to jest customer lifetime value? Jak obliczyć całkowitą wartość przychodów dla potencjalnego klienta? Poznaj praktyczne porady i zwiększ poz [...] Czytaj więcej

Cross-selling, up-selling i down-selling – 3 popularne techniki sprzedaży

Jak przyciągnąć uwagę odbiorców i zwiększyć sprzedaż? Poznaj proste techniki sprzedażowe, które warto wdrożyć do strategii marketingowej! [...] Czytaj więcej

Jak skutecznie prowadzić marketing w małej firmie? Przykłady użycia wiadomości push

Wiadomości push to doskonałe narzędzie marketingowe dla małych i rozwijających się firm.Poznaj sposoby na zwiększenie sprzedaży, by zdobyć pr [...] Czytaj więcej