Blog PushAd

powiadomienia web push

Co zrobić, gdy powiadomienia web push nie działają u mnie na stronie?

Notyfikacje web push pozwalają stronom i sklepom internetowym wysyłać powiadomienia na temat aktualnej oferty, promocji, a także treści, które mogłyby zainteresować grupę docelową. Jednak to nie jedyne zastosowania web push. Zdarza się, że powiadomienia web push nie działają przy nieprawidłowej konfiguracji. Co zrobić w takiej sytuacji i jak wykorzystywać potencjał notyfikacji web push?

Jak wyglądają notyfikacje?

Na wstępie warto zaznaczyć, że komunikaty web push różnią się od siebie wyglądem w zależności od używanej przeglądarki internetowej. W tym przypadku wszystko zależy od naszych ustawień. Powiadomienia zawierają stałe elementy, czyli tytuł, grafikę, treść główną i link do strony. W przeglądarce Mozilla Firefox komunikaty są nieco mniejsze niż w Google Chrome. Co więcej, ta druga pozwala na korzystanie z dodatkowych funkcji. Jedną z nich jest rich push, czyli opcjonalna grafika o większym formacie, gdzie można umieścić dodatkową treść lub zdjęcie, która mocniej przyciąga uwagę. Ponadto jest możliwość zamieszczenia w powiadomieniach web push dwóch alternatywnych linków przekierowujących na promowaną stronę (Call To Action), co jeszcze bardziej angażuje użytkownika.

Zasada działania notyfikacji web push

Powiadomienia web push są obsługiwane poprzez przeglądarkę internetową, z której korzysta użytkownik. PushAd obejmuje swoim zasięgiem ponad 74% internautów w Polsce, współpracując z przeglądarkami Chrome, Firefox i Safari na desktopach i urządzeniach mobilnych z systemem Android. Prawidłowo skonfigurowane kampanie z wykorzystaniem web push zostaną od razu dostarczone do odbiorcy. Daje to możliwość reagowania na zachowanie użytkownika na stronie, zwiększając szansę na powodzenie kampanii (real time).

Nie musisz się martwić o cookies ani żadne filtry spamowe czy ad-blockery. W przypadku web push nie potrzebujesz do wysyłania powiadomień ani adresu e-mail, ani żadnych innych danych, więc nie ma konieczności podejmowania dodatkowych formalnych działań, takich jak rejestracja bazy subskrybentów w GIODO.

Zdarza się, że szczegółowo planujemy kampanię marketingową, ale okazuje się, że powiadomienia web push nie działają. Wynika to najczęściej z nieprawidłowej konfiguracji notyfikacji.

Dlaczego powiadomienia web push nie działają i jak je uruchomić?

Problemy z notyfikacjami nie mają zazwyczaj nic wspólnego z samym narzędziem. Powiadomienia web push nie działają przeważnie na skutek złej konfiguracji. Jak prawidłowo zintegrować notyfikacje? W PushAd wystarczy założyć konto, podać adres e-mail, numer telefonu i nazwę firmy. Osoba fizyczna również może założyć konto. Przy pierwszym logowaniu na stronie zostaniesz przeniesiony do ustawień projektu.

Integracja przebiega inaczej dla stron korzystających z rozwiązania http i https. W pierwszym przypadku należy ustawić subdomenę, z której będą wysyłane powiadomienia, np. mojsklep, która będzie utrzymywana w domenie push-ad.com. Powiadomienia push nie działają, jeżeli w nazwie subdomeny pojawiają się kropki! Następnym krokiem jest skopiowanie kodu dostępnego w zakładce „kod integracyjny”. Należy wkleić go w sekcji HEAD w html swojej strony lub w Google Tag Manager. Poprawność integracji sprawdzamy specjalnym przyciskiem.
Rozwiązanie https można wykorzystać przy głębszej integracji, gdy strona daje taką możliwość. Z zakładki „kod integracyjny” oprócz kodu integracyjnego pobierz i skopiuj dwa pliki do głównego katalogu na swoim serwerze. Wówczas zapis użytkownika jest szybszy, a przy wysyłce powiadomień widoczny jest jedynie adres twojej witryny.
Pamiętaj, że w przypadku wszelkich problemów zespół PushAd pomoże Ci w konfiguracji konta i notyfikacji!

Podobne wpisy

Konwersja, retencja, ROI, Opt-In… co to wszystko znaczy? Słowniczek marketera

Czy wiesz, co oznaczają podstawowe pojęcia w marketingu? Poznaj je, by tworzyć jeszcze skuteczniejsze kampanie reklamowe!W obecnych czasach marketi [...] Czytaj więcej

AdPop – jedno narzędzie, mnóstwo możliwości

Prowadząc sklep internetowy, na pewno borykasz się z problemem porzucanych przez klientów koszyków czy niedokończonych transakcji. Jak pokazują [...] Czytaj więcej

Jak używać web pushy jako funkcjonalności aplikacji, a nie narzędzia reklamowego?

Aplikacje mobilne oferują użytkownikom coraz więcej udogodnień. Jednym z nich są komunikaty push. Jak ich używać i dlaczego warto wprowadzić j [...] Czytaj więcej