Notyfikacje WebPush to klikalne powiadomienia wyświetlane na ekranach urządzeń użytkowników, którzy odwiedzili Twoją stronę.

Segmentacja klientów kluczem do sukcesu kampanii web push!

Prowadzisz firmę z branży e-commerce, która oferuje szeroki zakres produktów i usług? Czy wiesz, że różna grupa Klientów ma odmienne oczekiwania i wcale nie dotyczy to płci? Działania z zakresu marketing automation pomogą Ci w podzieleniu Twoich odbiorców np. ze względu na region, w którym mieszkają, liczbę zawieranych transakcji w ciągu danego okresu czy korzystanie z newsletteru. Dowiedź się, w jaki sposób możesz wykorzystać segmentację klientów w kampaniach web push.  

Segmentacja rynku to identyfikacja grup klientów o podobnych potrzebach oraz zachowaniach. Dzięki tworzeniu segmentów w panelu narzędzia PushAd masz możliwość wysyłania spersonalizowanych powiadomień. Segmentacja klientów jest kluczem do sukcesu kampanii web push!  

Zdajemy sobie sprawę, jak czasochłonne jest tworzenie poszczególnych segmentów i obmyślanie do nich oddzielnej komunikacji marketingowej.  

W panelu PushAd znajduje się zakładka “Subskrybenci”. Po jej kliknięciu rozwinie się lista. W module “Segmenty” możesz samodzielnie stworzyć lejek, do którego chciałbyś wysłać spersonalizowane powiadomienie.

Przykładem stworzonych segmentów jest popularny sklep internetowy, oferujący ubrania, buty i dodatki dla kobiet i mężczyzn. Segmenty zostały stworzone na podstawie poszczególnych kategorii produktów dla kobiet i mężczyzn – zgodnie z ofertą sklepu. 

Dzięki stworzonym segmentom, mamy możliwość wysłania notyfikacji web push do wybranego segmentu. Na przykład na stronie trwa wyprzedaż zimowych płaszczy dla kobiet. W narzędziu PushAd przygotowujemy szkic wysyłki, zaznaczając odbiorców wyłącznie z segmentu “Kobieta”. Dzięki czemu mamy pewność, że wysyłamy powiadomienie web push do najbardziej potencjalnie zainteresowanej grupy odbiorców naszych Klientów.  

Co więcej, segmenty dadzą unikatową wiedzę dotyczącą preferencji Twoich Klientów. A to pozwoli Ci na jeszcze lepsze doskonalenie i tworzenie w przyszłości atrakcyjniejszej na rynku oferty.  

Źródło: Interaktywie.com – “E-mail marketing oraz marketing automation, 2019”